İzmir Sahillerinde Yunus Katliamı! Sahile Vuran Yunuslar Öldürülüyorlar!

İzmirin Urla ilçesinde ağları yırttığı ve çok balık yediği için yunusların balıkçılar tarafından vurularak öldürüldüğü iddia edildi.

Türkiyede hemen hemen her gün yaşanan hayvanlara şiddet olaylarına bir yenisi İzmirde yaşandı.

İzmirin Urla ilçesinde ölü yunusların kıyıya vurmaya başladığı ifade edildi. Konuyu Ekşi Sözlükte gündeme getiren “elesizantukenmezkalem” isimli kullanıcı, sahile indiğinde ölü bir yunusla karşılaştığını, daha sonra hayvanı almaları için Urla belediyesi yetkilileri ile görüştüğünü ifade etti.

Urla belediyesi temizlik işçilerinşn kepçeyle gelip yunusu götürdüklerini belirten Ekşi Sözlük kullanıcısı, “Bu 2 günde aldığımız 4. yunus” dediler” açıklamasında bulundu.

Yunusların balıkçılar tarafından vahşice vurularak öldürülme nedeninin ise ağları yırtması ve çok balık yemesi olduğu ifade edildi.

elesizantukenmezkalem isimli Ekşi Sözlük yazarının açıklaması şöyle:

“3 gün önce urla’da şahit olduğum korkunç durum.
sabah erken saatlerde sahile indiğimde kıyıda ölü bir yunusla karşılaştım. hayvanı almaları için aramadığım yer kalmadı. sonunda urla belediyesi temizlik işçileri kepçeyle gelip götürdüler. “bu 2 günde aldığımız 4. yunus” dediler. balıkçılar, ağları yırtıyor ve çok balık yiyor diye gördükleri yunusu vuruyorlarmış.
tek dileğim aynı şekilde geberip denizde yok olup gitmeleri. mümkünse leşleri bulunmasın bile.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir