İstanbul’da kar sezonu açıldı


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kar tahmini gerçekleşti ve İstanbul’a yılın ilk karı düştü.

Dün akşam saatlerinde İstanbul’un bazı bölgelerinde etkili olan kar yağışı bugün etkisini artırarak devam edecek. Özellikle Anadolu yakasının yüksek kesimlerinde görülen kar yağışı araçların camlarını kapatacak kadar etkili oldu. Avrupa Yakasında ise Beyoğlu ve Taksim civarında kısa süreli kar yağışı ve ardından dolu yağışı görüldü. 

2 Ocak 2020 Perşembe gününe ait hava tahmin raporunu yayınlanan Meteoroloji Türkiye’nin batı bölümlerinde fırtınanın ve rüzgarın etkisini artıracağını belirtti. Marmara bölgesinde ise yoğun bir şekilde yağmur beklenirken bazı yerlerde kar yağışlarının da görüleceği açıklandı. Yurt genelinde etkili olacak yağışların sağanak olarak düşmesi ve bazı bölgelerde de karla karışık yağmur görülmesi bekleniyor.

Don Olayı ve Fırtınaya Karşı Tedbir Alınmalı

Meteoroloji  yurdun doğu bölgesinde yaşayan vatandaşları olası don olayına karşı uyardı. Evlerinden zorunlu kalmadıkça çıkmamaları tavsiyesinde bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri rüzgarın ise şiddetini artırarak saatte 70 kilometrelik bir hıza çıkabileceğini belirtti. Özelilkle sürücüler dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

Tatil ve Sefer İptalleri Başladı

Hava durumu tahmininden sonra değerlendirme yapan firmalardan BUDO seferlerini iptal ettiğini açıkladı. Kastamonu’nun Şenpazar ilçesinde ise etkili olan kar yağışından ötürü okulların 1 günlüğüne tatil edildiği açıklandı.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir