İstanbul’da Düşük Not Veren Öğretmene Taciz İddiası!


İstanbulda bir ortaöğretim kurumunda Türkçe öğretmenliği yapan şahsın cinsel istismarda bulunduğu iddia edilmişti.  13 yaşında ki dört öğrenciye “Çocuğun cinsel  istismarı” suçundan 22,5 yıla kadar hepsi talep edildi. Bu suçtan ötürü yargılanan öğretmen davasında beklenmedik gelişme yaşandı. İddiaya göre mağdur olan öğrenciler ifadelerinde düşük not verdikleri öğretmenlerine iftira attıklarını belirttiler. 

Tacizci Öğretmen Olayında Sıcak Gelişme

13 yaşındaki 4 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen, İstanbulda bir ortaöğretim kurumuna öğretmenlik yapan Türkçe öğretmeni olayında yeni gelişmeler yaşandı. Arnavutköyde yer alan bir ortaokulda geçtiğimiz yıllarda Türkçe öğretmenliği yapan 31 yaşındaki Y.K. öğrencilerine yönelik taciz suçuyla suçlanıyordu. Öne sürülen iddiaya göre Öğretmen Y.K. ders verdiği esnada 13 yaşındaki dört öğrencisine cinsel tacizde bulundu. Çeşitli bahaneler bularak öğrencilerini masasına çağırıyor veya çöp atmaya gönderiyordu. 

Gerçek Ortaya Çıktı! Asıl Mağdur Öğretmen Çıktı!

 Öğrencisi olan E.Ç.yi. masasının yanına çağırarak ayakta beklettiği ve hatta burada ayağa kalkarak öğrencinin özel yerlerine dokunduğu iddia edildi. Öğrenci bu durumunun yanlışlık ile olduğunu düşündüğü için ses etmediğini belirtti. Ardından Y.K.nin bir başka öğrencisini de yere çöp düşmüş bahanesi ile sırasında taciz ettiği iddia edildi. Taciz iddiası ile 13 yaşındaki 4 kız öğrencisi ailelerine giderek olanları anlattı. Olayın şoku ile aileler savcılığa giderek Türkçe öğretmeni Y.K. hakkında şu duyurusunda bulundular.

Savcılık şikayetin hemen ardından soruşturmayı başlattı. Soruşturma kapsamında Türkçe öğretmeni Y.K. göz altına alındı. Kısa sürede çıkarılan Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklanarak ceza evine gönderildi. Öğretmen hiçbir şekilde suçları kabul etmedi.

Aileler de çocuklarından kaynaklı bir durum olduğunu anladı ve şikayetlerini geri çektiler. Fakat Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma sonunda ne kadar aileler vazgeçmiş olsa da Y.K. hakkında fezleke düzenleyerek iddianame düzenlenmesi için  dosyayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına teslim etti.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir