İsmail Saymaz’dan Olay Olacak Benzetme! 66 yıl önce de…

Ahmet Davutoğluna yakınlığıyla bilinen İstanbul Şehir Üniversitesinin kapatılmasına gazeteci İsmail Saymazdan çarpıcı bir benzetme geldi.

Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı tarafından 2008 yılında açılan İstanbul Şehir Üniversitesi, bugün Recep Tayyip Erdoğanın imzaladığı kararla kapatıldı.

İstanbul Şehir Üniversitesinin faaliyetlerinin durdurulması kararı resmi gazetede de yayınlandı.

İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında Resmi Gazetede yer alan ifadeler şu şekilde:”Kurucu vakfına kayyım atanan ve garantör üniversitesi tarafından yapılan denetimler sonucunda mevcut mal varlığıyla eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüremeyeceği tespit edilen ve bu durumu Yükseköğretim Kurulunca onaylanan İstanbul Şehir Üniversitesinin faaliyet izni kaldırıldı.

İSMAİL SAYMAZDAN ÇARPICI BENZETME

İstanbul Şehir Üniversitesinin kapatılmasına gazeteci İsmail Saymazdan çarpıcı bir benzetme geldi. 
Saymaz, Demokrat Partiden ayrılan Osman Bölükbaşını desteklediği için o dönemde Kırşehirin ilçe yapıldığını hatırlatarak İstanbul Şehir Üniversitesi kararını bu duruma benzetti.

Saymazın paylaşımı şöyle:

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakın diye bilinen Şehir Üniversitesi’nin faaliyet izni sonlandırıldı. Bu karar, Demokrat Partiden ayrılan Osman Bölükbaşı’nı destekliyor diye Kırşehir’in ilçe yapılmasına benzedi.

dcdvdvd.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir