İsmail Saymaz’dan Metin Özkan’a sert sözlerle yüklendi! 15 tane işçi ölmüş işçinin hakkını savunmuyorsun

Sakaryanın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasındaki patlamanın tartışıldığı Haber Globalde Metin Özkan ile İsmail Saymaz arasında tartışma çıktı.

Patlamanın ardından MÜSİADın iş adamları ile verdiği yemek ve MHPli Hendek Belediye Başkanının açıklamalarının tartışıldığı esnada stüdyoda tansiyon yükseldi. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Metin Özkan, “Arkanızdaki güç kim olursa olsun. Diyelim ki Ak Partiye yakın bir isim. Sayın Cumhurbaşkanı git orada fabrikanı patlat, insanları öldür mü demiştir? Burada yapılan yanlışa bakacağız. Tutuklanmış. Gözaltına alınmış. Gereği yapılıyor. Siyasetin artık suyunu çıkardık. Şu yapıldı bu iktidara yakın, şu yapıldı bu muhalefete yakın” dedi. 

Metin Özkan daha sonra “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanının PKKlı teröriste verdiği işleri konuşmayalım mı yani?” ifadelerini kullandı. Özkan, İsmail Saymazın “Kime vermiş?” sorusunu ise yanıtsız bıraktı. 

Özkan, “Bizim hepimizin orada yaşamını yitirmiş, yaralanmış, mağdur olmuş insanların hakkını koruyacağız. Bu iş adamı kim olursa olsun. Fabrika sahibi kim olursa olsun” dedi.

Özkanın açıklamalarının ardından araya giren gazeteci İsmail Saymaz ise “Metin Özkan neden demiyorsun ki 6 defa fabrikan patladı. Niye önlem almıyorsun diye niye demiyorsun? bu güne kadfar 15 tane işçi ölmüş. Sen 15 tane işçinin hakkını savunmuyorsun niye söylemiyorsun bu fabrikanın haline böyle diye” 

“GAZETECİSİN VE İŞÇİNİN HAKKINI SAVUNMAK ZORUNDASIN”

Özkanın İsmail Saymaza cevap olarak “Hakkını savunuyor savunmuyor değilim. Ne konuşacağımı da sana soracak değilim” sözlerim üzerine Saymaz, “Sen savunmak zorundasın. Gazetecisin ve işçinin emekçinin hakkını savunmak zorundasın. Kardeşim 7 tane işçi ölmüş sen bu insanların kıyafetini niye vermiyorsun desene” dedi.

Metin Özkan ise Ankaradan katıldığını ve zor anlaşıldığını ifade ederek “Araya girmezseniz sevinirim. Diyorum ki yapan kimse hesabını soralım diyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir