İsmail Saymaz Uşşaki Tarikatı Liderinin Tek Olmadığını Savundu! Başka Tacizci Tarikat Mensupları da Var

Gazeteci İsmail Saymaz, katıldığı televizyon programında çocuk istismarından tutuklanan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullahtan başka istismarcı tarikat şeyhlerinin olduğunu açıkladı.

Fatih Nurullah takma adıyla tüm Türkiyenin tanıdığı Uşşaki tarikatı lideri Eyüp Fatih Şağban, Sakaryanın Akyazı ilçesinde müritlerini ağırladığı yazlıkta 12 yaşındaki çocuğu defalarca taciz etti. 

Tacize uğrayan çocuğun babasının şikayeti üzerine gözaltına alınan Şağban, sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ardından lideri olduğu tarikattan yapılan açıklamada ise “Şahısla bir ilgimiz yok” denildi. Kaynak: İsmail Saymaz  Açıklamaları Gündeme Bomba Gibi Düştü! Çocuk İstismarında “Fatih Nurullah tek değil” 

“ANADOLUDA BAŞKALARI DA VAR”

Yol TVde katıldığı Esas Mesele programında konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Saymaz, “Tek değil. Şuan Anadoluda Fatih Nurullah ve benzeri başka kişilerde var. Bir kaçının ismini yurttaşlara faydası olması açısından söylemek isterim” ifadeleriyle korkunç gerçekleri dile getirdi.Saymaz, o tarikat şeyhleri ve yaptıklarına ilişkin şunları söyledi:

“ÇOCUK İSTİSMARINDAN YARGILANIYOR”

“Onlardan biri Büreyde Öncel. Urfa merkezli faaliyet yürüten, Kendisini “Kadiri Şeyhi” olarak tanıtan bir kişi. 1987 doğumlu. Abdülkadir Geylani İlim ve Hizmet Derneğinin kurucularından biri. Kendisi şuan çocuk istismarından yargılanıyor. 

PEYGAMBER SOYUNDAN GELDİĞİNİ İDDİA EDİYOR

Bir diğeri, Seyyid Muhammed Accan El Hadid Er Rufai. Bu Iraklı bir kişi, uzun zamandır Türkiyede yaşıyor. Peygamber soyundan geldiğini iddia ediyor. Seyyid olarak biliniyor. Bilhassa bu kişi hakkında “Cübbeli Ahmet” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlünün açık alanda “Yamuk işleri vardır” diye ifade ettiği beyanları vardır. Bu yamut işlerden kasıt, birden çok kadınla nikahlanmasıdır. Hatta nikah bile denilemez. Birlikte olması meselesidir. Özellikle Seyyid Muhammed Accan El Hadid, YouTubea bakıldığında “Ünlü Seyyid hocamız” diyerek, kitleler tarafından karşılanıyor ve ağırlanıyor. Bu da genç biri. Bu da Urfada bulunuyor. 

ŞİMDİDEN UYARIYORUM”

Bu iki kişi gelecek dönemin konuşulan isimleri olacak. Şimdiden uyarıyorum. Tekrar ediyorum; Seyyid Muhammed Accan El Hadid ve Büreyde Öncel isimleri… Buna ek olarak başkaları da var. Cinsel istismar düzeyinde değil ama maddi istismar. “Cennetten hurma getirdim” diyerek açık alanda bu tür istismarları sürdürüyorlar. Diyanetin takip etmesi, izlemesi gerek kişiler bunlar.” Kaynak: İsmail Saymaz  Açıklamaları Gündeme Bomba Gibi Düştü! Çocuk İstismarında “Fatih Nurullah tek değil” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir