Islak Çorap, Grip ve Soğuk Algınlığını Söküp Atıyor


Soğukların şiddetinin git gide artması son zamanlarda yaşanan soğuk algınlığı ve grip vakalarının sayısını oldukça artırdı. Sağlık ocaklarını dolduran binlerce insanın genellikle bilmediği ya da denemek istemediği bir yöntem çoğu kişi için anında problemi yok ediyor.
    
Aşının çalışma mantığına benzer bir etkisi olan ıslak çoraplar ayakla temas ettikten kısa bir süre sonra durağan olan bazı mekanizmaları harekete geçiriyor ve vücudun adeta savunmaya geçmesini sağlıyor. Ayakların üşümesiyle birlikte o bölgeyi ısıtmak için kan akışı hızlanıyor ve bu da vücudun çeşitli bölgelerindeki tıkanıklıkların açılmasında fayda gösteriyor. Vücudun iç dinamiklerini adeta hareketlendiren ve insanı rahata kavuşturan ıslak çorap tedavisinden sonra huzurlu bir şekilde uyku uyunabiliyor. Özellike soğuk algınlığı ve grip hastalığı olan kişilerin ise kısa sürede normale dönmesini sağlıyor.
 

    
Islak çorap tedavisini uygulamak oldukça basit. İlk olarak bir kabı su ile doldurun ve içine buz koyun. Sonrasında bir çift ince çorabı bu kovanın içine koyarak tamamen ıslatın. Fazlalık suyu elinizle sıktıktan sonra çorapları bir kenarda bekletin. Başka bir kaba sıcak su koyarak ayaklarınızı 15 dakika kadar kovanın içinde bekletin. Ayağınız yeterince ısındıktan sonra önce ıslak çorapları, sonrasında ise kuru bir çift çorabı ayağınıza geçirin. Bu şekilde rahatlıkla uyuduktan sonra sabah uyandığınızda önceki ve sonraki halinizi karşılaştırın. Büyük bir rahatlamaya kavuşacak ve birçok probleminizin yok olduğuna şahit olacaksınız.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir