İŞKUR’dan 2600 TL Maaşlı İş İlanı! 18-50 Yaş Arası Başvurabilir!


İŞKUR TYP ve İEP programları ile personel almaya devam ediyor. İŞKUR internet sitesi üzerinde çok sayıda ilan açıldı ve son dönemde istihdam sayıları oldukça yükseldi. İşsizlerin sayısı arttıkça İŞKUR vatandaşlara istihdam edilebilecekleri alanlar oluşturmaya çalışıyor. İşbaşı eğitim ve toplum yararına program kapsamında vatandaşlara 2.600 TL maaşla iş sağlanıyor. İşte, İŞKUR tarafından verilen ilan detayları son dakika haber ve gelişmeleri…

İŞKUR farklı şehirlerde personel alımı gerçekleştirecek ve yapılan alım ile başvuru yapacak adaylar müracaatını İŞKUR üzerinden gerçekleştirecek. İşbaşı eğitim programı imalat ve bilişim sektörü için en fazla 6 ay sürüyor. Diğer sektörlere yönelik ise en fazla 3 ay olarak uygulanacak. Bu sektörlerde kurslara katılma hakkı bulunacak. Tüm sektörler için günde en az 5 saat ile 8 saat arasında ve haftada 6000 aşmamak şartıyla ve 45 saati geçmeyecek şekilde planlama yapılacak.

İş ilanına başvuru yapacak adaylar İŞKURun e-şube adresinden yararlanabilirler. İşte İŞKUR tarafından yapılan mesleki eğitim kursları kapsamında alınacak personel için sektörler; 

Deri tablo yapımcısı, mutfak görevlisi, giysi tadilatçısı, budamacı, konfeksiyon makinecisi, el sanatları ustası, etlik ve damızlık tavuk yetiştiricisi, arıcı, Yahyalı halı dokumacısı, yöresel kilim dokuyucusu, iç giyim imalatçısı, konfeksiyon makineci, aşçı yardımcısı gibi sektörler için kursiyer alımı yapılacak. İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Ne Kazandırıyor?İŞKUR tarafından vatandaşa istihdam sağlayan programlar hayata geçirildi. Kuruma kayıtlı olan işsizlere mesleki deneyim kazandırmak amacıyla ve teorik eğitimini aldıkları meslekte ilerleme sağlamak hedeflenerek düzenlenen bir programdır. İşsizler mesleki yeterliliklerini geliştirebilecekleri ve tecrübe kazanabilecekleri bir programa dahil olurlar ve üstelik karşılığında da 2.600 TL para kazanabilirler. Ayrıca işverenlerde istedikleri katılımcıları kendi bulabilir veya İŞKURdan kendileri için bir katılımcı talep edebilirler.

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Süresi Nedir?

İŞKUR işbaşı eğitim programında İmalat ve bilişim sektöründeki iş yerlerinde en fazla 6, diğer sektörlerde en fazla 3 ay olmak üzere bu uygulama sürecektir. Bunun dışında siber güvenlik, bulut, bilişim ve oyun geliştirme uzmanları için ayrıca kodlama konusunda kendini geliştirmek isteyenler tecrübe kazanmak isteyenler için geleceğin meslekleri olarak görülen alanlarda 18 ve 29 yaşları arasında özel eğitim programına katılabilirler. Bu programın süresi en fazla 9 aydır. Programlar Günde 5 veya 8 saat arasında değişmekle birlikte haftada 6 günü aşmamak kaydıyla 45 saate geçmeyecek şekilde programlanmıştır. Peki, bu kurslara kimler başvurabilir?

İşbaşı Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

-15 yaşını tamamlamış olmak,
-İŞKURa kayıtlı işsiz olmak
-Emekli olmamak
-İşverenin yakını 1 ya da 2 derece kan hısmı veya eşi olmamak
-Programın başlama tarihinden önce 3 ay programı başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak
-İş ve meslek danışmanlığı hizmeti alıyor olmak,
-Program başlangıcından önce son 1 ay içerisinde herhangi bir sigorta primini yatırılmamış olması,
– Engeli bulunmayan öğrenciler ve örgün eğitimi almayanlar da bu programa katılabilir.
-Tarımsal faaliyette bulunanlar, isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, engelli maaşı, sosyal yardım desteği ve dul yetim aylığı gibi gelir alanlarda işbaşı eğitim programından yararlanabilirler.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir