İŞKUR ile KPSS ve Mezun Şartı Olmadan İş Sahibi Olun! İŞKUR Güncel İş İlanlarına Gözatın!

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlar için gerçekleştirilecek başvuru işlemleri ve bu esnada gerekli olan evraklar ve özellikler ilan ve kadroya göre değişiklik gösteriyor. En az gerekli öğrenim şartı, tecrübe şartı ve kurumdan gerekli olan ikamet şartı, son yapacak olduğunuz başvurularda değişmektedir. İŞKUR üzerinden Online olarak yapılacak başvuru işlemi için ilgili ilana ilgili link üzerinden ulaşmak mümkün olacak. İşte İŞKUR tarafından verilen ilan detaylarına dair son dakika haberleri…

11 Eylül tarihinde İŞKUR güncel iş ilanları başvuru tarihleri devam ediyor. Kamu personel sınavı şartsız güvenlik ve temizlik görevlisi alımları başladı. Bu ay itibariyle yüzlerce güvenlik ve temizlik görevlisi alımı gerçekleşecek. Haberimizin detaylarında hem ilgili linkler hem de güvenlik görevlisi alımları ile ilgili farklı kurum ve illerde yapılacak istihdam bilgisi yer alıyor. İŞKUR kayıt işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilmeniz için iki farklı seçenekten yararlanabilirsiniz.

Milyonlarca işçi ve işverenin kullandığı İŞKUR istihdam sisteminde yer almak için İŞKUR il ve ilçe bürolarına giderek bireysel başvuru oluşturabilir veya İŞKUR internet sitesinden kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İşkurdan Güvenlik Ve Temizlik Görevlisi Alımı İlanı

İŞKUR üzerinden personel alımlarına dair başvurular gerçekleştiriliyor. İŞKUR üzerinden yapılacak başvurular için İŞKUR internet sitesi üzerinden detaylı inceleme yapabilirsiniz. Alım yapılacak kadrolar için başvuru şartları da belirlenmiştir.

İŞKUR Temizlik Ve Güvenlik Personeli Alım Başvuru Şartları

Güvenlik görevlisi personeli alımı için adayların en az kriteri olan öğretim şartını sağlaması ve ilgili kurumun bulunduğu ilde ikamet ediyor olması şartı aranmaktadır. Ayrıca güvenlik için gerekli belge ve sertifikalara sahip olmak, gece ya da gündüz vardiyalı çalışabilecek durumda olabilmek, en az lise mezunu veya dengi okullarda ilgili yaş aralığında olmak, bazı ilanlara göre daha önce bu sektörde deneyim sahibi olmak ve istenen deneyimi bulundurma imkanı yer alıyor.Yaş şartları ve genel özellikler uygun olduğu takdirde kurumlarda istihdam edilecek olan adayların meslek grupları ve seçecekleri İŞKUR buna ilişkin farklı başvuru özellikleri taşıması da gerekiyor.

İŞKUR İlan Başvurusu İçin Gerekli Olan Sertifika Ücreti Ne Kadar?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek pek çok kişinin bugün hayalidir. Çünkü özel güvenlik görevlilerinin maaş ücretleri asgari ücretin üzerindedir. Bu nedenle bu özelliğe sahip olmak isteyen kişiler kimlik kartı harcı için en az 520 TL, silahlı sınav ücreti için 75 TL ve Silahsız sınav ücreti için 45 TL ödeme yapmalıdırlar.Adaylar ilgili bankaya veya yere ödemelerini gerçekleştirdikten sonra sınavlardan başarılı oldukları takdirde güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olabiliyorlar.

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Gerekli Şartlar

Özel güvenlik görevlisi olmak için bazı şartlar aranıyor. İlinizde bulunan ve sertifika vermekte yetkili olan kurumlardan silahlı veya silahsız olmak üzere eğitim alma şartı yer almaktadır. Bunun akabinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen özel güvenlik görevlisi sınavına katılıp başarılı olmanız gerekiyor.

Bu sınav her yıl 6 kez yapılıyor ve başarılı olduğunuzu kanıtlamak için 60 puan almanız gerekiyor. Şayet ilk girişinizde sınavı kazanamadınız ise bunu takip eden 4 sınava daha harç ödemek zorunda kalıp katılabilirsiniz. Silahlı veya silahsız olmak üzere 2 çeşit özel güvenlik çalışanı bulunmaktadır. Bu çalışanların her ikisi için de aranan şartlar adaylardan istenen belgeler de farklıdır.Silahlı güvenlik görevlisi olmak için gereken belgeyi almak için temel eğitim süresi 120 saat olarak belirlenmiştir. Kurs boyunca 15 gün temel dersler ile birlikte 3 gün silah dersi veriliyor. Bu ders süresinin 2 günü teorik eğitim için bir günü ise poligonda 25 mermi atış eğitimi olarak tamamlanıyor. 18 iş günü olarak devam eden bu kurslar kurs sonunda yapılan sınav ile başarılı olup olmadığınızı gösteriyor ve belge almaya hak kazanmanız mümkün oluyor.

Silahsız güvenlik görevlisi olmak için temel eğitim alanlar da eğitim süresi 100 saattir. 15 gün süren bu eğitimlere katılmak mecburi tutulmaktadır. Mazeretsiz olarak 100 de 10 ders saatini kaçıranlar ve mazeretli olarak %30 ders saatini kaçıranlar devamsızlık hakkını kullanmış olurlar. Daha fazla devamsızlık yapanların bu belgeyi alması mümkün olmaz.

Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Gerekli Sertifika Şartları Nedir?

Son yıllarda en popüler mesleklerden biri olan özel güvenlik görevlisi olmak için bazı özel şartlar aranıyor. Özel güvenlik görevlisi olabilmek çok da kolay değildir. Öncelikli olarak bu mesleğe sahip olabilmek için bazı kurslara ve eğitimlere katılım zorunluluğu bulunmaktadır.Silahsız özel güvenlik görevlisi olabilmek için en az ortaokul mezunu olmak gerekiyor ve 18 yaşını doldurmuş olmak aranan şartlar arasında.

Silahlı özel güvenlik görevlisi olabilmek için

  • lise mezunu olma şartı ve 21 yaşını doldurmuş olmak zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Sicili bu sertifikaları almak için uygun olmak,
  • mesleğini yapmaya engel olacak sağlık ve psikolojik açıdan herhangi bir problemi bulunmamak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak gibi şartlar aranan koşullar arasında yer alıyor.

Bu şartlara sahip olanların Silahsız kurslar için 100 saat ders alması, silahlı kurslar için 120 saat süresince ders görmesi ve eğitim sonunda yapılacak sınavdan da 60 puanın üzerinde not alması gerekiyor.

Özel Güvenlik Görevlisi Maaşı Ne Kadar?

En çok popülerliği artan meslekler arasında yer alan özel güvenlik görevlilerinin maaşları giderek yükseliyor. Silahlı ve silahsız olmak üzere iki tür özel güvenlik görevlisi bulunmaktadır. Silahsız olan güvenlik görevlileri 1800 TL ile 2000 TL arasında maaş alıyor ve asgari ücret miktarı kadar maaş alabilirken silahlı özel güvenlik görevlileri 1800 TL ile 2500 TL arasında değişen maaşa sahip olabiliyor.

İŞKUR Kaydı Nasıl Yapılır?

İŞKUR sistemine kayıtlı olmak için yapmanız gereken iki farklı işlem bulunuyor. Bu işlemlerden birini tercih ederek İŞKURa kaydınızı kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Türkiye genelinde İŞKUR şubelerine şahsen giderek il ve ilçelerine başvuruda bulunabilmeniz mümkün olacaktır. Ancak İŞKUR bürosuna gitmek için yeterli vaktiniz bulunmuyorsa kolaylıkla İŞKUR kaydınızı internet şubesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İŞKUR kayıt işlemi birkaç dakika içerisinde tamamlanacaktır.

İŞKUR resmi web adresi üzerinden sisteme girişinizi yapın ve sistemin üst kısmında bulunan “internet şubesi” seçeneğini tıklatın. Açılan e-şube sayfasında iş arayan veya işveren olmak üzere sahip olduğunuz statüye göre işaretleme yapın. Kayıt işlemi için hangi pozisyona uygunsanız işleminizi o sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Böylece İŞKUR sistemine kaydınızı oluşturmuş olursunuz. Bu sistemde aktif hale geldikten sonra iş aramaya başlayabilirsiniz. İŞKUR üzerinde pek çok sektör için iş ilanı verilmektedir. Bu ilanları anlık olarak takip ederek başvuru yapabilirsiniz. İŞKUR’dan diğer programlar, kurslar ve işsizlik maaşı için de başvuru oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir