İphone Kullanıcıları Dikkat! Apple’den Kritik Uyarı


Apple, geçtiğimiz aylarda iPhone 12 ailesini fotoğrafı olarak satışa sunmuştu. Bu modellerde yer alan MagSafe ismi verilen özellik sayesinde telefonu kablosuz olarak şarj etmek daha da basitleşmişti. Telefonun artta yer alan mıknatıslı makaralar sayesinde MagSafe takviyeli aksesuarların yapışmasını sağlayan iPhone 12 için bugün korkutan haber geldi.

KALP BATARYAYI OLAN ŞAHISLARI NEGATİF ETKİLİYOR

Henry Ford Kalp ve Damar Enstitüsü tarafından yapılan araştırmaya göre; iPhone 12de MagSafe için yer alan bu mıknatıslar, kalp bataryayı olan şahısları negatif etkiliyor. Hatta bazı gidişatlarda bu mıknatıslardan dolayı kalp pilinin durabileceği de belirtiliyor.

TELEFONUN GÖMLEK CEBİNDE TAŞINMASI CİDDİ TEHLİKE OLUŞTURUYOR

HeartRthytm isimli akademik tıp mecmuasında yayımlanan çalışmada imzası bulunan adlar arasında yer alan Gurjit Singh, iPhone 12lerde yaşanan bu gidişatın ehemmiyetli bir kamu sıhhati meselesine neden olabileceğini belirtirken, telefonun özellikle gömlek cebinde taşınmasının ciddi bir tehlike oluşturduğuna değindi.

EN AZ 15,5 SANTİMETRE UZAKTA TUTULMALI

Apple bu belirtiler üzerine kendi internet sitesinde bir ihtar paylaştı. Bu ihtarda da kalp makineyi kullanan şahıslardan, iPhone 12 modellerini ve MagSafe makineleri kalp aygıtlarından en az 15,5 santimetre uzakta yakalamaları istendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir