Huawei’nin Yeni Tableti MatePad Pro’nun Bilgileri Sızdırıldı


Amerika ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşından dolayı yaptırımlar kapsamında büyük yara alması beklenen Huawei, güç kaybetmek yerine günden güne güçleniyor. Son olarak yakın zamanda çok özellikli “Huawei MatePad Pro” isminde bir tablet çıkarmayı planlayan Huawei’nin bu yeni modeline dair bazı bilgiler medyaya sızdırıldı.

Huawei’nin yeni tabletinin sızdırılan bilgileri henüz firma tarafından onaylanmadı. Sızdırılan bilgilerde Huawei MatePad Pro’nun 6 GB RAM’e sahip olacağı ve Android 10 İşletim Sistemini kullanacağı belirtildi. Bu yeni tbletin hafızasının ise 128, 256 ve 512 GB’lık 3 farklı model olarak piyasaya sürüleceği iddaa edildi.

Müthiş Kalem Özellikleri
              
Sızdırılan bilgilerde tabletin müthiş kaleminden de bazı bilgiler yer aldı. Şarjlı olarak kullanılacak bu kalem % 100 dolu iken 10 saate kadar kullanım ömrü bulunacak. Kalemin kompozit malzemelerden üretildiği, 14 gramlık bir ağırlığa sahip olduğu ve 160 mm kalınlığında olduğu da gelen bilgiler arasında bulunuyor. Gecikme süresinin oldukça düşük olacağı bu kalemle adeta kağıda yazı yazma deneyiminin yaşanacağı belirtildi.


              
Yakın zamanda resmi duyurusunun yapılması beklenen bu tabletler mavi, yeşil, turuncu ve beyaz olmak üzere 4 farklı renkten oluşacak. Huawei MatePad Pro fiyatın ise henüz teyit edilmeyen bilgilere göre en ucuz modeli 3000 lira olacak. 256 GB’lık bir üst model 3245 lira, en üst model olan 512 GB’lık model ise 4460 liradan satışa sunulacak.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir