Huawei P40 Pro Telefon Tasarımı Sızdırıldı


Amerika’nın Çin ile yaşadığı ticaret savaşlarından en fazla etkilenen ve 7 aydır büyük bir ambargoyla karşı karşıya kalan Huawei’nin yakın zamanda çıkarmaya hazırlandığı P40 Pro akıllı telefonunun tasarımları sızdırıldı.
    
Daha öncesinde teknik özellikleri yayınlanan ve teknoloji meraklılarını heyecanlandıran P40 Pro’nun internette yayınlanan fotoğraflarına bakıldığında geniş ekranlı, çok elit bir akıllı telefon görüntüsü veriyor. Ekranının en üstünde orta hizada ufak ve estetik bir kamerası bulunan P40 Pro telefonun köşeleri ise edge teknolojisini kullandığı görülüyor. Telefonun arkasında bulunan 5’li kamera ise P40 Pro’nun kamera konusunda sınırları zorladığını gösteriyor.
 

    
Telefonun arkasında sol üst tarafında dikdörtgen şeklinde bir kamera bölgesi bulunuyor. Siyah plastik içerisinde gömülü 4 dikey kameranın yanında ise periskop kamera olarak adlandırılan bir kameranın yer aldığı görülüyor. Leica marka kamerası bulunan bu modelde optik zoom özelliğinin 10x olacağı da öğrenildi.
    
Huawei P40 Pro telefonunun ekranının ise QHD+ çözünürlük teknolojisini kullanacağı öğrenildi. 6.5 inçlik ekranın yenileme hızının ise 90 Hz olacağı öğrenildi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir