Huawei P40 Lite Özellikleri ve Fiyat İçeriği: Fiyat- Performans Canavarı


Huawei P40 belirlenmiş ve gelişmiş olan altyapısal özellikleri ile ve yapay zaka niteliklerine sahip olan Huawei P40 serisinin bir üyesi olarak tanıtıma çıkmış bulunuyor. Farklı niteliklere sahip olan ve 3 renk seçeneği sunan bu cihazın özellikleri ve fiyatı ile amiral gemisi şeklinde adlandırılan telefonlar arasında bir adım öne çıktığı belirtiliyor.

Huawei P40 bünyesinde yer alan ekonomik özellikleri ile çeşitlendirilen P40 Lite; işlemcisi, yapay zeka ve bataryası ile beraber kullanıcılarını memnun etmeyi başaran bir performans sunduğu belirtilmiştir.

Huawei P40 Öne Çıkan Nitelikleri

Huawei P40 Lite’ın gece yarısı siyahı, tutku yeşili ve Sakura pembesi olarak toplam olarak 3 renk seçeneği bulunduğu söylenebilir. Telefon genel anlamda tasarımıyla zarif bir yapıya sahip olmakla beraber 6,4 inç büyüklüğünde olmakla beraber geniş bir ekrana da sahiptir. Çözünürlük olarak ise ekranı 1080×2310 şeklinde belirtiliştir.

Huawei P40 sektörün lideri konumunda olan ve Kirin 810 işlemcisi 7 nanometre teknolojisiyle beraber, 10 ve 11 nanometre işlemci teknolojilerine oranla daha az güç harcıyor ve daha az ısınmaya sebep oluyor diye belirtilmiştir.

Depolama kapasitesi olarak da 128 GB saklama alanı ve 6 GB ram kapasitesine sahip olduğu görülmüştür.   Ayrıca 4200 mAh büyüklüğünde pili olan ve yarım saat içerisinde pilinin %70’ini şarj edebilme özelliğine sahip TÜV Rheinland sertifikasına sahip 40 W HUAWEI hızlı bir şarj edebilme özelliğine sahiptir.

Kamera olarak ise 4 farklı kameraya sahip olduğu görülüyor. Ana kamera 48 mega piksel çözünürlüğe sahip olmuştur. Genel açılı olan kamera ise 8, diğerine baktığımızda da 2 mega piksel çözünürlüktedir. 48 MP Al Ultra Netlik modundayken kamera birden çok görüntüyü tek olarak tanımlanmış görüntüyle birleştirip elde edebilme kapasitesine sahiptir.

Alan derinliği oluşturmak aynı zamanda arka planın yumuşatılabilmesi ve ön planda görmek istediğiniz görüntüleri keskin hatlarıyla gösterebiliyor. İçe veri aktarımı olduğu gibi başka bir cihazdan da veri aktarımının söz konusu olduğu belirtiliyor. Huawei Cloud yedeklemeden geri yükle seçeneği de sizler için ayrı özellik olarak belirtilmiştir.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir