Huawei Kendi İşletim Sistemine Güncelleme Getirdi! EMUI11 ile Neler Değişti?

Huawei son dönemlerde telefon sektöründe en çok zorlukla karşılaşan marka haline gelmiştir. Bugünlerde marka Huawei Geliştirici Konferansı düzenleyerek bünyesinde Android 10 tabanına sahip EMUI11i duyurdu. Android 10 tabanında geliştirilen bu ürünün kullanıcılara farklı özellikler kazandırdığını belirtti.

Yenilenen ürün Androidin güncelleme yapılarına dayandığından dolayı yepyeni bir arayüz olarak karşımıza çıkmayacak. Bu arayüzü daha basit bir tabirle anlatmak gerekirse Android 10+ şeklinde gelişecek veya EMUI 10.5 diyebiliriz. Çünkü tamamen farklı ve bağımsız bir arayüz olma özelliği taşımıyor. İşte! EMUI11 ile ilgili son dakika haber ve detayları…

Huawei EMUI11 başta diğer ürünlerden daha gelişmiş bir galeri uygulamasına sahip tasarlanmış. Ayrıca yeni arayüzde daha fazla seçenek ve özellik kullanılabilir durumda.

Kullanıcılar bu sürümle birlikte yeni efektler ve yeni stillere sahip olacak. Always Display on Display özelliği bulabilecek. Çoklu pencere desteği sağlayan ve bu türde iyi performans gösteren EMUI11 çoklu pencere desteğini aktifleştirecek. Kullanıcılar uygulama içerisinde bu özelliği kullanabilecek ve yeni pencereleri istedikleri gibi boyutlandırılır konaklayabilecekler.

Huawei EMUI11 ile kullanıcılara gizlilik özelliklerini daha gelişmiş ve aktif bir şekilde kazandıracak. Ayrıca bilgisayar, tablet ve dizüstü cihazlarda veri aktarımı daha iyi duruma getirecek. Kullanıcılar artık kamera gibi bir uygulamanın kullanılması konusunda bilgilendiriliyor. Elbette tüm bu özelliklere ek olarak görsel iyileştirme ve efekt kalitesi açısından da hoş bir deneyim kazandıracak türde.

Huawei EMUI11 beta sürümü bugün bazı akıllı telefonlarda kullanılabiliyor.

Huawei EMUI11 beta sürümü için ilk güncellemeler şu cihazlarda gerçekleşecek…

-Huawei P40

– Huawei P40 Pro

– Huawei P40 Pro+

– Huawei Mate 30 Pro 5G

– Huawei mate 30 pro 4G

– Huawei Mate 30 RS Porsche desing

– Huawei matepad Pro 5G

– Huawei Mate pad ProHuawei Google Play destekleyen akıllı telefonlarda EMUI11 durumu için özel bir bilgilendirme gerekiyor.

ABDden alınan kararlarla Huawei Google Play lisansı için resmi sürenin dolduğu belirtildi. Bu durumda Huawei EMUI11 telefonlarda nasıl kullanılacak henüz bir açıklama gelmedi. Huawei bu cihazların EMUI11 güncellemesini hangi süre içerisinde alabileceklerine dair herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir