Huawei Amerika Desteği Olmadan da Rekorlarına Devam Ediyor


Amerika ile Çin arasında yaşanan gerilimde en büyük yarayı alan Huawei, Amerika desteğinden uzun bir süredir mahrum kalsa da özellikle 5G konusunda tüm dünyada lider konuma gelmeyi başardı.
    
Özellikle Gmail, Google Maps ve Play Store gibi uygulamaları yeni telefonlarında kullanamayan Çinli teknoloji devinin çalışanı John Suffolk; bu durumun yaşanmasını kendilerinin de istemediklerini fakat kendi ayakları üzerinde de durabildiklerini açıkladı.
    
Araştırma şirketlerinin topladığı veriler de Huawei’nin başarısını bir kez daha kanıtladı. UBS ve Fomalhaut Techno Solutions isimli şirketler Huawei’nin Mate 30 Pro telefonunu incelediğinde bu telefonda hiçbir Amerika menşeili malzeme kullanılmadığını gördü. Geçmişte işlemci ve internet altyapısını Amerika’dan alan ürünün kendi ürettiği malzemeleri kullanmaya mecbur bırakılmasının zarar yerine faydası olduğu açıkça kanıtlanmış oldu.

HUAWEİ 5G PAZARINDA RAKİPSİZ
    
Çin devi Huawei şu anda tüm dünyadaki 5G pazarında adeta rakipsiz bir şekilde devam ediyor. Tüm dünya pazarının % 28’ini elinde bulunduran Huawei şu anda her ay 5,000 adet 5G baz istasyonu dikebiliyor. Bu baz istasyonlarının dikilmesiyle birlikte 5G’nin tüm dünyaya kendi elleriyle ulaşması için büyük çaba harcayan Huawei 2020 yılında 5,000 rakamını aylık 125,000’e çıkarmayı hedefliyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir