Honor V40 Görüntüleri ve Fiyatı Belli Oldu! İşte Honor V40 Özellikleri

Çinli akıllı telefon üreticisi Honor, Huawei’den ayrıldıktan sonra çeşitli telefonlar geliştirdi. Fakat henüz bir amiral gemisi modeli çıkarmamıştı. Yeni modeli ile bunu başarmayı hedefliyor. Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve 18 Ocak’ta yapılması planlanan Honor V40 5G tanıtımının 22 Ocak’a ertelendiğini duyurmuştu. Gecikmeye gerekçe olarak da konferans yeri ve ekipman sıkıntısı gösterilmişti.

Her ne kadar Honor V40 5G modelinin tanıtımına sayılı günler kalmış olsa da kanlı canlı görselleri çevrimiçi ortamda bir kez daha görüntülendi. Yayınlanan videoda V40 5G’nin tasarımı tam olarak karşımıza çıkmış oldu. Başka bir kaynakta ise cihazın fiyatı hakkında bir sızıntı geldi. İşte Honor V40 5G özellikleri ve fiyatı.

Honor V40 5G Özellikleri

Honor V40 gerek özellikleri gerekse tasarımıyla bir amiral gemisi seviyesinde. Telefon, 120 Hz yenileme hızına sahip. 300 Hz örnekleme hızı bulunuyor. 1 milyar rengi görüntüleyebilen model, 6,72 inçlik OLED süper hassas kavisli ekran ile kullanıma sunulacak. Alt tarafta biraz daha kalın denilebilecek bir çerçeve yer alıyor. Ekranın sol üst köşesindeyse ikili ön kamera yer alıyor.

Honor V40’ın arka tarafında sol üst köşede dikey vaziyette dörtlü kamera kurulumu yer alıyor. Buradaki kameralar sırasıyla 50, 8, 2, 2 megapiksel çözünürlük sunuyor. Ön taraftaki kameraların ise 32 ve 16 megapiksel çözünürlükte olması bekleniyor.

Yeni modelin donanım tarafına baktığımızda gücünü MediaTek Dimensity 1000+ yonga setinden alıyor. Bellek kısmında 8 GB LPDDR4X Ram bulunuyor. 128 ve 256 GB depolama alanı alternatifleri barındırıyor. Parmak izi sensörüne sahip olacak model, kutusundan Android 11 ile gelecek ve hem kablolu hem kablosuz hızlı şarj özelliği bulunduracak.

Honor V40 Fiyatı

Honor V40 5G cihazının fiyatından bahsetmek gerekirse Çini kaynaklardan aktarılan bilgilere göre model, 3.9990 Yuan başlangıç fiyatına sahip olacak. Bu da vergiler hariç 4.612 TL civarı yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir