Hatalı 50 Lira 50 Bin Liraya Satılıyor!


Merkez Bankasının hatalı olarak ürettiği 50 lirayı Kahramanmaraşta esnaf Eshabil Nalbantbaşı satışa sundu.

Kahramanmaraşta esnaf olan Eshabil Nalbantbaşı hatalı basım nedeniyle sağ üst köşesinde “50″ sayısının “0″ rakamının tamamını ve 5 rakamının da bir kısmı çıkmamış olan 50 lirayı 50 bin liraya satıyor. Nalbantbaşı bir bankada kontrol ettildi paranın Türkiye merkez Bankası tarafından hatalı çıkarıldığını tespit etti ve Türkiyede sadece bir tane olduğunu ve onun da kendisinde olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş sanayi sitesinde esnaf olan Eshabil Nalbantbaşı başka ilginç eşyalara ve antikalara meraklı olduğundan bunlarla ilgili koleksiyon oluşturduğunu söyledi. İşyerine gelen birinin ofisinde antika eşyaları gördüğünü kendisinde 50 TL olduğunu ancak bir özelliği nedeniyle antika değeri taşıdığını söyledi. Hiç tanımadığı kişinin ofisine gelerek antikaya meraklı olduğu için kendisine ilginç bir para olduğunu ve antika değeri taşıdığını belirtti. Nalbantbaşı para ile ilgilenmediğini söyledi. Para ile ilgilenmiyorum ama maket, tesbih ve araç koleksiyonum var dedi.

Üzerinden biraz zaman geçtikten sonra müşterisinin parayı getirdiğini söyleyen Eshabil Nalbantbaşı arkadaş parayı getirdi. Ben de kontrol için bankaya götürdüm. Makineden geçti ben de yüksek bir fiyata parayı satın aldım. Artık koleksiyonumun bir parçası haline geldi dedi.

50 TL Karşılığında 50 Bin Lira İstiyor
Para gerçekten çok ilginç farklı ve antika değerinde. 50 TL için Eshabil Nalbantbaşı merkez bankasından paranın hatalı üretildiğini söyledi. 50 TL için 50 bin TL istediğinin altını çizdi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir