Hastanelerde Grip Yoğunluğu Artmaya Başladı..


Hava değişikliklerin yaşanmaya başlaması ile birlikte grip salgını artmaya başladı.Grip salgınından dolayı hastanelerde yoğunluk arttı. 

Türkiyede mevsim normalin üzerinde seyretmeye başladı. Değişen kötü hava şartlarının kendisini göstermesi ile birlikte grip salgını yaşanmaya başlamış oldu. Öyle ki hastanelerin acil servislerinde bile hasta yoğunluğunun yaşanmasına neden oldu. Bu yoğunluk İstanbul şehrinde de fazlasıyla yaşanmaya devam ediyor. İstanbulda  grip vakası herkesi bulmaya başladı. Bu sebepten dolayı İstanbul hastanelerinin acil bölümlerinde yoğunluk yaşanmaya neden oldu. Pek çok kişinin hastaneye gitme sebeplerinden birisi de soğuk algınlığı ile ilgili şikayetlerinden kaynaklı. Dün gece Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de yoğunluk kameralara net bir şekilde yansımış oldu.
 

 
Sağlık Personelleri Hasta 

Şişli Hamidiye Eftal Hastanesinin Acil Tıp uzman doktoru olan Özgür Çevim bu durumla ilgili olarak şöyle bir açıklama da bulundu. Aralık ayında tişörtle geziliyor. Hava baksan 19 derece. Fakat hava akşam olmaya başladığı zamanda soğuyor. Hal böyle olunca da üşütme durumları başlıyor. Bu sebepten dolayıdır ki mümkün olduğunca pamuklu bir kıyafet tercih etmemiz gerekiyor. Terlediğimiz zaman içerisinde mümkünse hemen üzerimizi değiştirmemiz gerekiyor. Böylelikle çok çabuk şekilde hasta olmayız dedi. Pek çok kişi hala daha İstanbul hastanelerinin acil bölümlerine akın etmeye devam ediyor. Bunun nedeni ise değişen hava şartlarına yorumlandı. 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir