Güncel Zabıta ilanları ile 4000 TL Maaşla Çalışabilirsiniz! Nasıl Başvuru Yapılır? Şartlar ve Detaylar


Geçtiğimiz günlerde İŞKUR iş ilanları üzerinden yayınlanan bir belgede Sakarya ve Bursa belediyelerinin zabıta memuru ve itfaiye eri alacağı duyuruldu. Başta Sakarya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere çeşitli zamanlarda başka belediyeler de iş olanağı sağlamaktadır. Sakarya Büyükşehir Belediyesi 30 adet bay veya bayan olmak üzere zabıta memuru alacağını, bunun yanı sıra 10 adet d itfaiye eri olmak üzere toplam 40 tane kişiye bünyesinde iş olanağı sağlayacağını bahsetti.Sakarya Büyükşehir Belediyesi 28.09.2020 tarihinde başlayan başvurularını 02.10.2020 tarihine kadar devam ettireceğini duyurdu. Adayların bu tarihler arasında zabıta memurluğu ve itfaiye eri alımlarına başvuru yapabilir, bunlara katılım hakkı kazanabilirler. Pek çok başvurunun öngörülebildiği bu personel alımında biraz zorlanabilirsiniz.Personel Alımı İçin Gerekli Olanlar  Zabıta Memuru Alımı İçin; 

 • Mahalli idareler (zabıta) yerel yönetimler ön lisans (2 yıllık) programlarından en az bir tanesinden mezun olmak.
 • En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
 • Erkek adaylarda en az 1.67 metre boy, kadın adaylarda ise en az 1.60 metre boy gereklidir.
 • Ölçümler belediye tarafından yapılıp çıplak ayak ölçülmektedir. Adaylar bizzat eli ile başvuru forumunu teslim etmek zorundadır.
 • 28.09.2020 – 02.10.2020 tarihleri arasında Sakarya Büyükşehir Belediyesine gidip bizzat görüşme sağlanmalıdır. 

 İtfaiye Eri Alımı Şartları

 • Sivil savunma veya itfaiyecilik ve yangın güvenliği konusunda en az ön lisans (2 yıllık) mezunu olmak.
 • En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
 • Erkek adaylarda minimum 1.67 metre boy, kadın adaylarda ise minimum 1.60 metre boya ihtiyaç duyulmaktadır.
 • Bu ölçümler belediye tarafından yapılacak olup, çıplak ayak ölçülecektir.
 • Adaylar bizzat eli ile başvuru forumunu teslim etmek zorundadır.
 • 28.09.2020 – 02.10.2020 tarihleri arasında Sakarya Büyükşehir Belediyesine gidip bizzat görüşme sağlanmalıdır.
 • Sağlık açısından dar alan korkusu, akciğerlerde sıkıntı, yükseklik fobisi gibi adaylar bu sınava girmemeleri önerilmektedir.

Sınav Yeri Ve Zamanı

İtfaiye eri ve zabıta memuru alımı için sözlü ve uygulamalı sınav yapılacaktır. Sözlü ve uygulamalı sınav ise Mithatpaşa Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No: 2 Adapazarı/SAKARYA adresinde bulunan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Başkanlığı merkezinde yapılacaktır. Sakarya Büyükşehir Belediyesine zabıta memuru alımı, sözlü ve uygulamalı sınav 03.11.2020 Salı günü tarihinde, itfaiye eri alımı ise 05.11.2020 Perşembe günü yapılacak olup, sabah saat 09.00’da başlayacaktır. Adayların belirtilen saate ve günde verilen adreste olmaları gerekmektedir. Sınava katılmaya hak kazanan adaylar, sınava katılmadığı takdirde hakkını kaybetmiş olarak sayılacaktır. Buna binaen sınava bir mazeretinden ötürü giremediğinde ise katılabilecek, mazereti olduğu halde katılmadı ise onun da sınav giriş hakkı yanacaktır. Sözlü ve uygulamalı yapılacak olan bu sınav 2 aşamadan yapılacaktır. Belirtilen tarihte yapılan mülakat yetişmezse ertesi güne sarkıp tüm adayların değerlendirilmeye alınacağı da ayrı olarak belirtilmiştir.

Zabıta Memuru Ve İtfaiye Eri Başvuru Şartları

Sadece Sakarya Büyükşehir Belediyesine özgü olan bu alım birkaç insana yeni iş olanakları sağlamaktadır. Sık sorulan sorulardan bir tanesi de zabıta devlet memuru mu? Kadrolu memur mu? Sakarya Büyükşehir Belediyesi alacağı zabıta adaylarını devlet memuru olarak almaktadır. Bir diğer sık sorulan sorulardan bir tanesi de alacağı maaşlar ne kadardır? Bu konuda da bilgi veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi yaklaşık 4000 Türk Lirası bareminde maaş alacağını duyurdu. Bu iki mesleğin de kimi zaman zorlukları kimi zaman ferahlığı olsa da ikisi de ülkemizde en çok yapılan meslekler arasında yerini almaktadır.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir