Google Kamera Uygulaması Güncellendi! İki Özellik Eklendi Peki Bu Yenilikler Nedir?

Google kendi uygulamaları için güncellemelere hız kesmeden devam ediyor. Mountain View merkezli teknoloji devi kamera uygulaması için yeni bir yazılım paketi yayınlandı. Google Kamera 7.4 güncellemesi ile birkikte uygulamaya iki özellik eklendi. Peki bu yenilikler nedir? İşte detaylar…

Şu ana kadar Google Kamerada video çözünürlüğü değiştirmek için karmaşık bir ayarlar menüsüne girilmesi gerekiyordu. Google Kamera 7.4le birlikte ise bu durum değişti.

30 ve 60 FPS SEÇENEKLERİ VAR

Google Kamera 7.4le video çözünürlüğü artık hızlı ayarlar menüsünden kolayca değiştirilebiliyor. Hızlı ayarlarda yer alan çözünürlük seçeneği farklı video çözünürlükleri arasında değişiklik yapmaya izin veriyor. Çözünürlük seçeneklerinden 1080p seçildiğinde 30fps ve 60fps seçenekleri arasında seçim yapılabiliyor. 4K çözünürlükte ise kare hızı ayarı bulunmuyor.

Google Kamera 7.4le gelen bir diğer özellik de video kaydederken 8 kata kadar yakınlaştırma yapabilme özelliği. Elbette ki bu özelliğin sunduğu görüntü kalitesi, cihazın kamera kalitesiyle pararlel bir şekilde değişiyor.

Google Kameranın yeni güncellemesinin kodlarında yapılan incelemelerde Google Pixel 4a ve Pixel 5e dair referanslar bulundu. Buradan yola çıkarak Googleın uygulamayı yeni modelleri için optimize etmeye başladığını söyleyebiliriz. (KAYNAK :Webtekno)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir