Göbeği Eriten Smoothie Tarifi ve Öneriler


Hayatında hareketsizlik, fazla yemek yeme ya da spor yapmama gibi sebeplerden ötürü bir anda karın bölgemizin istemsiz olarak şişmesine şahit oluyoruz. Dış görünümüne önem verenler için Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Özcan bazı tavsiyelerde bulundu. Sonrasında ise göbek eritmeye katkı sunan bir smoothie tarifi verdi.

Yeşim Özcan bel çevresinde meydana gelen kalınlıkla mücadele için öncelikle şeker tüketiminin minimumda tutulması gerektiğini belirtti. Paketli olarak satılan ürünleri almadan önce üzerindeki şeker oranına da dikkat edilmesi gerektiğini belirten Özcan tüketilen ihtiyaç fazlası şekerlerin göbek oluşumuna sebep verdiğini söyledi.

BOL BOL SU TÜKETİLMELİ
    
Toplumda yanlış bilinen bir konuyu da gündeme getiren Özcan, çay ve kahve tüketmenin su tüketimi yerine sayılamayacağını, aksine bu içecekleri tükettikçe vücudun  daha da fazla su tüketmeye ihtiyaç duyduğunu belirtti. Yeşim Özcan Meyvenin faydalı olduğunu fakat içerdiği şeker sebebiyle aşırıya kaçılmamasını da vurguladı.
    
Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Özcan son olarak göbeği eritmek için bir çay kaşığı zencefil, yarım elma, bir bardak kefir, taze nane ve yarım limon suyunun karıştırılmasıyla elde edilecek smoothie’nin göbek eritmeye katkısı olduğunu açıkladı.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir