Gizlenen Instagram Beğeni Sayısı Artık Görülebilecek


Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram geçtiğimiz günlerde beğeni sayılarının görünmesini engelleyerek büyük bir tartışma yaratmıştı.
    
Instagramda yapılan paylaşımların ne kadar beğenildiğinin değil, paylaşımların kalitesinin önemli olduğunu vurgulamak amacıyla yapılan bu köklü değişiklik büyük tepkiler aldı. Herkesin paylaşımların beğeni sayılarını merak etmeye başladığı ve geçmişe dönüş istediği bu dönemde yayınlanan bir Google Chrome eklentisi adeta zamanı geri getirmeyi başardı.
  
 “The Return of the Likes” ismindeki eklenti sayesinde artık instagramda yapılan paylaşımların kaç defa beğenildiği bilgisi eskiden olduğu gibi görüntülenebiliyor. Instagramın hamlesine karşı kısa sürede geliştirilen bu eklenti oldukça popüler bir geliştirici olan Socialinsider tarafından geliştirilerek piyasaya sürüldü. Şu an için herhangi bir kullanım ücreti olmayan bu eklentiye Google Chrome eklentiler sayfasından indirilebiliyor.
  
 Herkesin aklını bu eklentinin herhangi bir kişisel veri depolayıp depolamadığı sorusu bulandırıyor. Bu konuya da açıklık getiren geliştirici web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada böyle bir depolamanın da söz konusu olmadığını belirtmiş durumda. Kısa süre içerisinde bu uygulamanın yaygınlaşması düşünülürken, Instagram’ın bu eklentiye karşı ilerde bir önlem alıp almayacağı da bilinmiyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir