Gelen Gideni Aratıyor Mu? Sefirin Kızında Evdeki Hesap Çarşıya Uymadı!


Pazartesi akşamları Star TV ekranlarında izleyenleriyle buluşan ünlü dizi Sefirin Kızında son zamanlarda büyük bir değişim söz konusu oldu. Güzel ve yetenekli oyuncu Neslihan Atagül, geçirgen bağırsak sendromu hastalığı sebebi ile dizi mecburi olarak ara vermek durumunda kaldı. Sefirin Kızı dizisinde Nare karakterine can veren Neslihan Atagül, bu karakterle beraber dizinin merkezinde yer alıyordu. Nare karakteri hikâyeden çıkınca Sefirin Kızı başlığıyla anlatılan hikâyede Nare dışında kalan pek bir şey yok.

Senaristler Çözüm Yolunda!

Dizinin senaristleri çözüm yolu olarak bir dönem Kara Para Aşk dizisinde Engin Akyürek ile partner olan Tuba Büyüküstün ile bir anlaşmaya imza attı. O dönemdeki uyumları ile izleyiciye kendilerini kabullendirip izlettiren bu ikili için Sefirin Kızı dizisinde de böyle bir adım atmak kabul edilebilir bir seçimdi. Atılan bu adım ile uzun zamandır ekranlardan bazı projeler dışında uzak kalan Tuba Büyüküstün hayranları da diziye çekilmeyi başardı.

Ancak bu atılan adımın beklenen verileri elde etmediği de gün gibi ortada. Reytinglerde, Tuba Büyüküstün diziye dahil olduktan sonra çekilen üç bölümün verilerine bakılınca görülüyor ki, başta yükselen reytingler gittikçe daha da düşüşe geçmiş durumda. 

Mecburi Değişim Etki Yaratmadı!

Mecburi olarak değişime giden Sefirin Kızı dizisinde atılan adımlar ile bazı değişiklikleri düzeltmeye çalışmaları pek fayda etmişe benzemiyor. Bu sebeple gittikçe reyting kaybeden dizi izleyicilerinin de beklentilerini karşılayamamış durumda.

Neslihan Atagülün ardından Tuba Büyüküstün rüzgârının esmesi ile kurtulma yoluna gidilmek istenirken, yapılan bu en mantıklı seçimin de dizide eski tadı yakalayamayacağı gözler önünde. İzleyici kitlesi tarafından da senaristlerin bölümler bazında hikâyede yaptıkları değişiklikte bu reytinglerin düşüş oranını arttırmış gibi görünüyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir