Galatasaray’da Kritik Arda Turan Kararı


Galatasaray’ın 2 hafta önce Medipol Başakşehir ile karşılaştığı maç öncesinde Fatih Terim ile samimi bir şekilde kucaklaşan ve sonrasında Galatasaray’a transfer olacağı iddia edilen Arda Turan’la ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor.
    
Ara transfer sezonunun yaklaşmasıyla birlikte transfer konusuna ağırlık veren Galatasaray yönetimi, Arda Turan’ı renklerine katmak için bir takım hamleler yapmaya başladı. Alınan bilgilere göre hem oyuncu, hem Fatih Terim, hem de Galatasaray yönetimi eski yıldızın tekrar sarı kırmızılı formayı giymesi için can atıyor. Fakat bu konuda en büyük engel olarak oyuncunun aldığı 4 milyon euroluk maaş gösteriliyor.
    
Galatasaray yönetiminin Arda Turan transferinin gerçekleşmesinin ancak maaşta yaşanacak büyük bir düşüşle mümkün olacağını düşündüğü belirtildi. Galatasaray’da toplam maaş hedefinin tutturulabilmesi için hem bazı oyuncuların gönderilmesi gerekiyor, hem de Arda Turan’ın büyük bir fedakarlık yapması bekleniyor. Eski formundan da çok uzak olan Arda Turan’ın bu öneriye sıcak bakacağı konuşuluyor.

Henry Onyekuru ile Anlaşma Tamam Gibi
    
Galatasaray ara transferde kadrosuna katmak istediği eski golcüsü Henry Onyekuru ile de neredeyse anlaşma sağladı ve prosedürler kaldı. Yıllardır peşinden koşulan Shaqiri’nin kulübünün ise kiralama teklifini reddettiği öğrenildi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir