Film Konusu Yazarak Film Bulma Sitesi


What is My Movie Sitesi Ne İşe Yarar?
Sinema tutkunu olarak hepimiz beğendiğimiz bir yapıtının benzerini bulabilmek için yönetmenine, senarist veya oyuncularına bakarak platformlar arasında gezeriz. Ancak her zaman istediğimiz sonucu alamayız. İşte bu ihtiyacın karşılanması için kurulan What is My Movie sitesi benzer filmleri bulmak için oradan oraya gezip yüzlerce bilgi arasında kaybolmamıza bir son veriyor. İnternet sitesi kullanıcılarına pek çok arama seçeneği sunuyor. Dilerseniz yalnızca tek bir sinema türü hakkında, dilerseniz çok daha özelliği aramanıza ekleyerek, kapsamlı bir şekilde hayalinizdeki filmlere ulaşabilirsiniz. İsterseniz senarist adıyla isterseniz de film konuları yazarak istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Site kullanıcılarına detaylı arama yapmak için seçenekler sunuyor.

What is My Movie Türkçe Dil Seçeneği Var mı?
İnternet sitesi henüz Türkçe dil seçeneği sunmuyor. Ancak dil bilmeyenler için bu popüler siteyi kullanmak sanıldığı kadar zor değil. Çeviri programlarından dilediğiniz anahtar kelimeleri İngilizceye çevirerek hızlı bir şekilde arama yapabilirsiniz. Örneğin, Godfather filmi hayranıysanız ve benzer filmlere ulaşmak isterseniz arama motoruna “Show me movies like Godfather” (Bana Godfather gibi filmleri göster) veya “All movies like Godfather”  (Godfather 'a benzeyen tüm filmler) gibi seçenekler girebilirsiniz. Basit bir çeviri programıyla girdiğiniz anahtar kelimelerle site sizin bulmak istediğiniz türle ilgili ipuçları verecektir.

What is My Movie İnternet Sitesi Kullanımı
İnternet sitesine ulaşmak için adres:
www.whatismymovie.com
Siteye girdikten sonra sizi basit bir arayüz ve arama motoru karşılıyor. What is My Movie hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için sitenin About bölümüne veya Facebook adresine tıklayabilirsiniz. Siteye girişinizden sonra arama motoruna İngilizce diliyle istediğiniz özellikleri (oyuncu, yönetmen, senarist, yapımcı, yıl, konu veya tür gibi) arama alanına yazıp aratabilirsiniz. What is My Movie sitesinin en güzel yanı ise çok detaylı arama yapma fırsatı vermesi. Bir korku filmi arıyorsanız sadece “horhor” olarak değil, filmin ne tür bir korku filmi olduğundan nasıl bir ortamda geçtiğine kadar birçok detaylı anahtar kelimeyi site üzerinden aratabiliyorsunuz. Eğer bir oyuncunun yalnızca belirli bir türde filmlerini arıyorsanız (Örneğin, “Tom Cruise oyuncusunun yer aldığı komedi filmleri” gibi)  aramanızı bu yönde yapabilirsiniz.

İnternet sitesi üzerindeki aramalarınız sizin yaratıcılığınızla sınırlı ve unutulmaz bir sinema keyfi yaşamaksa artık bir tık uzağınızda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir