Fifa’nın Galatasaray Fenerbahçe Anketine Büyük İlgi! 1.5 Milyon Kişi Oy Verdi

FIFAnın Twitter hesabı üzerinden başlatmış olduğu anket büyük ses getirdi. Fenerbahçe ve Galatasaray arasında geçen ankette soru şuydu: ” Hangi takımın taraftarı daha tutkulu?” Kıyasıya mücadele eden taraftarlara takımların eski oyuncuları da dahil oldu. Kişisel hesaplarından paylaşım yaparak ankette destek isteyen oyuncular, etkileşimin artmasını sağladı. 

1.5 milyondan fazla kişinin oy kullandığı dev anketin sonucunda yüzü gülen taraf Fenerbahçe oldu. Yüzde 57 ile birinci olan sarı lacivertli ekip, cimboma büyük bir fark attı. Zaferin ardından Fenerbahçe, resmi hesabından göndermeli bir paylaşımda bulundu.

“Bizimle Aynı Cümlede Dahi Olamazsınız”

Zaferin hemen ardından yapılan bu paylaşım büyük ses getirdi. Onbinlerce beğeni alan tweet, fenerli taraftarları alevlendirdi. 

 

Konu gerçek bağlılık ve aidiyetse bizimle aynı cümlede dahi olamazsınız! #BizFenerbahçeyiz https://t.co/Kty0yu1LIQ pic.twitter.com/zqNG3mDR8c

— Fenerbahçe SK (@Fenerbahce) August 27, 2020

 Fenerbahçe, yapılan tweette “Konu gerçek bağlılık ve aidiyetse bizimle aynı cümlede dahi olamazsınız! #BizFenerbahçeyiz” sözlerine yer verdi.

FIFAnın takımlarla ilgili yaptığı ilk anket elbette bu değil. Kısa zaman öncesinde dünya derbileriyle ilgili çeşitli anketler yaptı. Bunlardan biri Boca Juniors ve River Plate arasındaki derbiyle ilgiliydi. 150 Binden fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen anketin kazananı Boca Juniors oldu. 

Diğer anketlere nazaran Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarının gerçekleştirdiği katılım çok daha fazla. İki ezeli rakip, 1.5 milyonluk katılımla anket etkileşiminde de zirveye oturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir