Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu, Cengiz Ünder Transferi İçin Devreye Girdi


Ara transfer döneminde dikkat çeken isimleri kadrosuna katan Fenerbahçe bir yeni transfer daha yapma çabasını gösteriyor.

Bucaspor altyapısından yetişen ve  Başakşehir FKde yıldızı parlayan Cengiz Ünder 2017 yılından beri Avrupada top koşturan yetenekli futbolcumuzdur. Adı zaman zaman yurt dışına transfer olmadan önce ligimizde bazı takımlarla yer alsa da bu vakitlerde yakın temasta olduğu söylenen Fenerbahçenin sportif direktörü Emre Belözoğlu bu transferde yol kat etmeye çalışıyor gibi görünmekte. Ara transfer döneminde dünyaca yıldız Mesut Özili kadrosuna katan Fenerbahçe bu transferi de gerçekleştirirse kadrosuna büyük bir güç katmış olacak. 

Yüksek Bonservis Bedeli Sorun Çıkarır mı?

Piyasa değeri yaklaşık 23 milyon Euro olan Cengiz için Fenerbahçe bu miktarı karşılayamaz gibi görünüyor. Yüksek miktardaki borçları bu durumun belirteci. Fakat kiralama formülü ise bu durumu çözebilir ve belki Cengiz Ünder bu kez Sarı-Lacivert forma altında ülkemizde top koşturabilir. Birçok taraftarın Cengizi ülkemizde görecek olması heyecan verici durumda. En çok bu duruma sevinecek olan şüphesiz Fenerbahçe taraftarıdır.

Genel Durum

Bonservisi Roma kulübünde olan Cengiz, şu sıralar kiralık olarak Leicester City kulübünde yer almakta. Roma kulübünün ise bu transferde tutumunun ne olacağı ise henüz belirsizliğini koruyor. Fenerbahçe taraftarları ise bu transferin gerçekleşmesi ile büyük sevin yaşayacaktır. Mesut Özilin olduğu takımda Cengiz Ünder gibi bir yeteneğin de olması güzel bir seyir zevki verecektir.