Fatih Terim Kararını Verdi! Dava Açtı! Spor Camiası Şokta


Cumartesi günü oynanan Fenerbahçe – Galatasaray derbisinde kendisine ve teknik ekibine küfür edildiğini belirten Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim avukatı aracılığı ile Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Seyirci yasağının bulunduğu şu günlerde Fenerbahçenin  sahasına seyirci aldığını dile getiren Fatih hoca bu kişilerin kimlik tespitinin yapıldığını ve savcılığa bildirildiğini duyurdu.
Fatih Terim avukatı Rezan Epözdemir aracılığı ile Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği dilekçede 6 Şubat tarihinde oynanan Fenerbahçe – Galatasaray derbisinde taraftar tribününde bulunan çok sayıda kişinin takım oyuncularına, teknik heyete ve kendisine hakaret ve küfür ettiğini bu kişilerin 6222 sayılı kanunun 14. maddesi gereğince  ceza alması gerektiğini belirtti. 

Resmen Seyirci Alındı

Başsavcılığa verilen dilekçede Türkiye Futbol Federasyonu’nun pandemi tedbirleri kapsamında 10 Ekim 2020 tarihinde maçların seyircisiz oynama kararının alındığını ancak Fenerbahçe kulübünün buna uymayarak sahaya 150 sağlık çalışanı adı altında seyirci aldığı iddia edildi. Fatih Terim Fenerbahçenin localara bin kişinin üstünde seyirci aldığını belirtti. Bu seyircilerin kendisine ve teknik ekibine hakaretler ettiğini belirten Fatih Terim şikâyetlerinin takipçisi  olacağını belirtti.

Hakaret Ve İhlal 

Maçtan sonra görüntüleri uzun uzun incelediğini belirten Fatih Terim sağlıkçı adı altında sahaya alınan kişilerin sağlıkçı olup olmadığının bilinmediğini ve bunun araştırılması gerektiğini sözlerine ekledi. Yapılan suç duyurusunda şüphelilerin Fatih Terim e, teknik ekibe ve ısınmak için sahada olan futbolculara ağza alınmayacak küfürler edildiğine yer verildi. Bu küfürlerin oyuncularını ve teknik ekibini olumsuz etkilediğini belirten teknik adam kişilik haklarının da  ihlal edildiğini dile getirdi.

Ceza Almaları Talep Edildi

Başsavcılık talimatıyla kolluk kuvvetleri tarafından el konulan görüntülerin izlenmesiyle birlikte söz konusu kişilerin kimliklerinin tespit  edileceği duyuruldu. Kimlik tespitinin ardından bu kişiler hakkında alenen hakaret ve sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair 14. madde gereğince iddianame düzenlenerek kamu davası açılacak. Ayrıca bahsi geçen bu küfürleri ve hakaretleri eden kişilerin seyirden yasaklanma cezası almaları talep edilecek. Ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığı Fenerbahçe- Galatasaray karşılaşmasına sağlık çalışanları dışında seyirci alınıp alınmadığı hakkında soruşturma başlattı. 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir