Evinin Önünde Katledilen Ceren’le İlgili Detay Yürekleri Sızlattı


Geçtiğimiz gün Ordu’da evine girmek üzereyken 35 yaşındaki Özgür Arduç isimli şahıs tarafından katledilen Ceren Özdemir’le ilgili sınıf arkadaşının verdiği bir bilgi herkesin yüreğini sızlattı.
   
Ceren Özdemir’in en yakın arkadaşlarından biri olan Ayşe Türkmen, geçtiğimiz ayın 19’unda kendisinin doğum günü olduğunu ve arkadaşlarının sürpriz yaptığını, 6 Aralık tarihinde ise Ceren Özdemir’in doğum günü olduğu için arkadaşlarının ona sürpriz yapma hazırlığı içinde olduğunu ifade etti. Ceren Özdemir’in doğum günü geldiğinde kendisine özel birşeyler yapmamalarını istediğini de ifade eden Ayşe Türkmen, arkadaşının doğum günü sürprizini göremeden aralarından ayrıldığı için çok hüzünlü olduklarını belirtti.
    
Olayla ilgili Ordu Valisi’nin yaptığı açıklamalar da herkesi şaşırttı. Yapılan açıklamada katilin bugüne kadar tam 12 sabıkasının bulunduğu, 2005 yılından bu yana geçmişte işlediği başka bir cinayetten dolayı tutuklu olduğu, geçtiğimiz yıl cezaevinden firar ettiği ve 1 yılı aşkın süredir metruk evlerde ya da inşaatlarda konakladığı ifade edildi.

CEREN’E NASIL KIYDIN

Polis kamera kayıtlarını detaylı inceleyince Ceren Özdemir’i yol boyunca izleyen bir kişiyi belirledi. Görüntülerde, şüphelinin kapüşonlu montla başını kapattığı ve Ceren’in hemen arkasında yürüdüğü görüldü. Şüphelinin olaydan sonra üzerindeki montu değiştirdiği, kapüşonsuz, siyah renkli başka bir mont giydikten sonra kaçmak için hazırlık yaptığı saptandı.

Ceren’i takip eden kişinin cezaevi firarisi olan uyuşturucu bağımlısı Özgür Arduç olduğu tespit edildi. Polisler Özgür Arduç’un saklandığı eve operasyon yaptı. Özgür Arduç kendisini yakalamak isteyen polislere bıçak çekerek direndi. Bu sırada iki polis memuru da bıçakla yaralandı. Etkisiz hale getirilen Özgür Arduç kelepçeli halde evden çıkartıldığında, kapının önünde toplanan kalabalık, “Nasıl kıydın Ceren’e” diyerek saldırdı. Özgür Arduç’u linç edilmekten polisler kurtardı.

Kaynak: Hürriyet
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir