Ev Yoğurdu ve Turşunun Mucizevi Etkisi


İnsanların sindirim sistemiyle ilgili yaşadıkları problemler genellikle bunalıma sebep olmaktadır. Yemek yendikten sonra bu yemeğin hazmedilememesi, midede şişkinlik yaratması ya da bu yemeğin boşaltım sistemiyle kabızlık sebebiyle rahat boşaltılamaması depresyon gibi olumsuz yan etkiler yaratmaktadır. Konuyla ilgili açıklama yapan Gastroenteroloji Uzmanı Doç.Dr. İbrahim Ertuğrul önemli tavsiyeler verdi.

Beyaz Peynir,Yoğurt ve Ev Yapımı Turşu Tüketin

İnsanların mutlu olmasına sebep olan serotonin hormonunun çok büyük oranda yaptığımız sindirimle alakası olduğunu söyleyen İbrahim Ertuğrul, sindirimle ilgili tüm fonksiyonların doğru çalıştırılması için bazı şeylere dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi. İbrahim Ertuğrul öncelikle herkesin hayatlarından stresi tamamen çıkarması gerektiğini söyledi. Yiyilen besinlerin de hem sindirim sisteminin doğru çalışmasına, hem de sağlığınıza faydalı olan yiyeceklerden seçilmesi gerektiğini söyleyen Ertuğrul, hergün beyaz peynir, yoğurt ve evde yapılmış turşu tüketilmesinin insanları mutlu ettiğini belirtti.


    
Bağırsak sağlığı için dikkat edilmesi gerekenlerden de bahseden İbrahim Ertuğrul, hareketsiz kalınmaması ve yemeklerin hızlı yenmemesi gerektiğinin altını çizerek sigara ve gazlı içeceklerin tüketimine son verilmesini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir