Ersun Yanal ile Ali Koç Arasındaki Krizin Sebebi Ortaya Çıktı


Süper Lig’in 16. Haftasında sahasında ağırladığı Beşiktaş’ı 3-1 gibi net bir skorla geçen Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal’ın maç sonu açıklamaları kriz çıkardı.
    
Taraftarı sevince boğan Beşiktaş derbisi galibiyetinden sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada Fenerbahçe takımını birçok mevkide oyuncusu bulunmayan ve teknik direktörsüz bir takım olarak nitelendiren Ersun Yanal herkesin kafasını karıştırmıştı. Yönetimle arasında problem olup olmadığı sorusunu herkesin kafasına koyan Ersun Yanal’ın Ali Koç ile büyük bir tartışma yaşadığı öğrenildi.
    
Alınan bilgilere göre Fenerbahçe’nin Beşiktaş ile oynadığı maç öncesinde Fenerbahçeli yöneticiler bir toplantı düzenledi. Birçok konunun masaya yatırıldığı toplantıda bazı yöneticiler teknik direktör Ersun Yanal hakkında ağır ifadeler kullandı. Bu ifadeler karşısında Ali Koç’un ise sessiz kaldığı öğrenildi.
 

Ersun Yanal Sözlü İstifasını İletti
    
Toplantıda gerçekleşen konuşmaların ve Ali Koç’un tavrının Ersun Yanal’a bir kişi tarafından sızdırılmasından sonra bir anda ikili arasında büyük bir gerilim olduğu öğrenildi. Derbiden sonra beklenmedik bir açıklama yapan Ersun Yanal’ın Ali Koç’u otoparkta yakalayarak yönetimde kendisini istemeyenlerin bulunduğu için teknik direktörlüğü bırakmak istediği de belirtildi. Ali Koç’un ise toplantıda yaşandığı ileri sürülen olayları yalanladığı ve Ersun Yanal’ı sakinleştirerek krizi rafa kaldırdığı öğrenildi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir