Erdoğan’ın Damadı Selçuk Bayraktar, İBB ile DENEYAP Projesinin iptal etti

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğanın damadı Selçuk Bayraktar, başkanı olduğu T3 Vakfı ile İBB arasındaki protokolün iptal edildiğini duyurdu.

“Haksızlık karşısında susarak yalan ve iftiranın tarafında saf tutanlarla yolumuzu ayırdık” diyen Bayraktar, Deneyap öğrencilerimiz endişe etmesin Eğitimleri en iyi şartlarda devam edecek. Bir gönüllümüzün dahi alın teri heba olmayacak. #MilliTeknolojiHamlesi hedefimizden asla geri dönmeyeceğiz! dedi.

CHPli Veli Ağbaba, T3 Vakfının AKP dönemi İBBden ayni yardım aldığını öne sürmüş, vakfın başkanı Bayraktar da İBB Başkanı Ekrem İmamoğluna sessizliğini boz diye çağrı yapmıştı.

İBB’ye gönderilen ihtarnamede ise şu ifadelere yer verildi:

“CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba tarafından Twitter üzerinden yapılan paylaşımda, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın mütevelli heyeti başkanı olduğu T3 Vakfına 41.1 trilyon lira destek verilmiştir’ ifadeleri ile kişilik haklarına saldırıda bulunulmuştur… İBB yapılanlar karşısında tamamen sessiz kalmış, protokol ve işbirliğine dayalı olarak taraflar arasında oluşan hukuka uygun davranmamış ve yapılan karalamaları tekzip edici hiçbir açıklama yapmamıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir