Emekliye Bayram Müjdesi! SSK Emeklilerine en düşük 2 bin 233 TL veirilecek

Temmuz zamlarını öğrenen emekliler, yeni maaşlarına kavuşuyor. 9 milyonu aşkın SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 5.75 zammın yansıtıldığı maaşları ayın 17sinden itibaren yatırılmaya başlıyor.

Emekliler, maaş alma günlerinde hesaplarında, net maaşlarının yüzde 5.75 artırılmış halini ve bu yeni maaş üzerinden hesaplanan aylığın yüzde 4ü- 5i oranındaki ek ödemeyi görebilecek.

Örneğin; maaşı 3 bin lira olan emekli, bu tutarın yüzde 4ü oranında ek ödeme alıyordu. Şimdi ise yeni maaşı olan 3 bin 172 lira 50 kuruş üzerinden ek ödemesini cebine koyacak. Emeklinin hesabına 3 bin 120 lira yerine 3 bin 299 lira yatırılacak.

Esnaf emeklilerine en az bin 886, 2000den önce emekli olan SSKlılara ise 2 bin 233 lira verilecek.

60 AY VADELİ KREDİ

COVİD-19 sürecinde 10 milyondan fazla vatandaşa sosyal yardım ödemesi gerçekleştiren PTTBank, kredi başvurusu yapan emekli maaş müşter kredi bin 250 ile 80 bin lira aralığında, 60 aya kadar vade seçenekleri ve uygun faiz oranlarıyla bireysel kredi imkanı sunacak. 

Emekli müşterilerin PTT işyerlerine kimlikleriyle başvurarak kredi başvuru formunu doldurması yeterli olacak.

Emekli müşterilerin PTT işyerlerine kimlikleriyle başvurarak kredi başvuru formunu doldurması yeterli olacak.

Not: Maaş ödeme tarihi Cumartesi gününe rastlayanların ödemesi cuma, pazar gününe rastlayanların ödemesi pazartesi yapılıyor. (Takvim)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir