Emeklilere Güzel Haber! 1600 TL Ödeme Yapılacak


Cumhurbaşkanlığı tarafından 2017 yılı itibariyle verilen talimat üzerine, SGK ve bankalar arasında imzalanan protokol ile ilk defa 3 yıl süre ile maaşlarını bankalardan alan tüm emeklilere promosyon ödenmesine karar verilmiştir. Maaşlarını 3 yıl süre ile aynı bankadan alan her emekliye bankaları tarafından maaşları oranında değişen banka promosyonları ödenmektedir.

Emeklilere Müjde!

2021 yılı itibariyle emekli maaşlarına gelen yılbaşı artışının yanında bir müjde de bankalardan geldi. Şubat ayı itibariyle banka promosyon tutarları da arttırıldı. Bankalar arası emekli kapma yarışı yeni yıl ile beraber kıran kırana devam ediyor. Şubat ayı itibariyle giderek kızışan promosyon yarışında promosyon tutarları 1600 liraya kadar çıktı.

Her Bankanın Şartları Farklı

3 yıl boyunca aynı bankadan maaş almayı taahhüt eden emeklilere ödenen tutarlar maaşlarına göre değişkenlik gösteriyor. Bankanızın şartlarına göre bir kereye mahsus yapılan promosyon ödemesi 12 milyon emekli için büyük önem taşıyor. Birçok banka farklı müşterilerin dikkatini çekmeye çalışıyor. Maaş ödemesine otomatik ödeme talimatı veren yada emekli yakınını getirene özel promosyon tutarları düzenleniyor. Tüm bankalar emekli maaş müşterilerinin promosyon tutarlarını emekli maaşlarının aralığına göre belirliyor.

Taahhüt Şart

Şubat ayı itibariyle emekli promosyon süresi dolan emekliler ve yeni emekli olanlar, istedikleri bankaya başvurarak promosyon tutarından faydalanabiliyor. Maaşınızı taşıdığınız bankadan daha iyi teklif sunan başka bir bankaya 3 yıllık taahhüt süreniz içinde maaşınızı taşıyabiliyorsunuz. Bunun için maaşınızı taşıyacağınız ve maaşınızı aldığınız bankalara bildirerek maaş hesabınızı anında taşıyabiliyorsunuz. 3 yıllık taahhüt süresi içinde kaldığınız süre kadar promosyon tutarını maaşınızın olduğu bankadan alarak farklı bir bankaya maaşınızı aktarabilirsiniz. Maaşınızı taşıdığınız yeni bankadan 3 yıllık taahhütle daha iyi promosyon tutarlarından faydalanabiliyorsunuz.

500 Lira 1600 Lira Arası Nakit Promosyon

Şubat ayı itibariyle yeni sözleşme dönemi gelen emekliler bankalarını seçerek promosyon fırsatlarından yararlanıyor. Maaş taahhüdü veren emeklilere bankalar birbirinden güzel şartlarla 500 liradan 1600 liraya kadar nakit promosyon veriyor. Maaş tutarına göre en az 500, 625 ve 750 lira ödeyen bankaların yanı sıra farklı kampanyalarla daha yüksek tutarda ödeme yapan bankalarda var.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir