Elon Mask’dan Şok Sözler! Mars’a Yerleşmeliyiz


Milyarder iş adamı Elon Mask, 3. Dünya savaşından önce Kızıl Gezegen Marsa yerleşmek şart oldu diyerek büyük bor iddiada bulundu. Güney Afrikalı ünlü iş adamı Marsa şehir kurma fikrinide sözlerine ekleyerek büyük şok etkisi yarattı. Yaptığı her hareket ve sözlerle olay yaratan Mask dünya borsalarını yerinden oynatan Tesla ve Space şirketlerininde sahibi konumunda yer alıyor. Şimdi ise Mars projesiyle gündemi sarsmayı başardı. 

Marsa Hayat Kurmak İstiyor 

49 yaşındaki ünlü iş adamı Elon Mask 2050 yılına kadar 1 milyon insanı Marsa göndermek istiyor. Marsa gidecek bu 1 milyon insanın tüm ihtiyaçlarını kendi kendilerine karşılayacak sistemi kurmak istediğini belirtti. Bu düşüncesini ise dünyada oluşacak yanardağ, göktaşı, deprem ve olası bir 3. Dünya Savaşının başlaması halinde Marsta hayatın devamlılığını sağlamak amaçlı olduğunu sözlerine ekledi.

 Elon Mask corona açıklamasında da dört test yaptırdığını ve bu testlerin ikisi pozitif ikisi negatif çıktı diyerek dikkatleri üzerine çekmişti. Şimdilerde ise Mars projesi ile tüm dikkatleri üzerine çeken Elon Mask, Marsta kurmayı planladığı şehri olası bir 3. Dünya savaşından önce kurmayı planlıyor. Bu planının oldukça kapsamlı bir plan olduğunu belirten Elon Mask insanlığın karşılaşacağı her hangi olumsuz bir durumda sığınılacak devasa bir şehiri  Marsa kurmakta kararlı olduğunu dile getirdi.

Tedarik Nasıl Olacak 

Ünlü iş adamı Elon Mask ,Mars projesinin üzerinde yoğun bir mesai harcadığını belirterek, bu konuda önemli bir sorun olan Dünyadan Marsa tedarik konusuna ağırlık vereceği açıklamalarında bulundu. Marsta kuracağı şehrin kendi kendine yetecek bir şehir olarak hayata sunmayı planlayan Mask bunu mutlaka 3.Dünya savaşından önce gerçekleştirmek istediğini de sözlerine ekledi.

Elon Mask gazetecilere yaptığı açıklamada Dünya medeniyetinin şu an çok güçlü olmadığını ve Dünyada oluşabilecek büyük bir felakette birçok insanın çaresiz kalacağını belirterek, Mars projesinin biran önce hayata geçirilmesi gerektiği dile getirdi. Elon Mask 2050 yılında Marstaki bu şehrin kurulu bir düzene geçip, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek duruma gelmesi için yoğun çaba sarf ettiğini de sözlerine ekledi. 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir