Dünya Uydularının 4’te 1’i Onun


Independentın haberine göre, Amerikalı uzay taşımacılığı firmayı SpaceX, hava şartlarına bağlı olarak bu hafta içerisinde, Falcon 9 roketini Floridadaki Kennedy Uzay Merkezinden, yörüngeye yollayacak. 60 Starlink uydusundan oluşan uyduların en yeni grubu olan Falcon 9 ile yörüngedeki toplam Starlink uydu rakamı binin üzerine çıkmış olacak.Dünya yörüngesindeki uyduların 4te 1i Elon Muskın hakimiyetinde

SON İKİ SENEDE 12DEN FAZLA UYDU GÖNDERDİ

Yörüngeye sevk edilecek uydu ile Tesla ve SpaceX CEOsu Elon Musk, dünya yörüngesindeki etkin uyduların 4te 1lik kısmının hakimiyetine sahip olacak. Dünya yörüngesindeki kontrolünü süratle artıran Musk, son iki senede 12den fazla Starlink uydusu gönderdi. Dünyaya yüksek süratli internet sağlamak isteyen SpaceX, 40 bin kadar uydudan oluşan bir ekip uydu kurmayı planlıyor.Dünya yörüngesindeki uyduların 4te 1i Elon Muskın hakimiyetinde oluyor.


MÜZAKERELERE YOL AÇMIŞTI

200 milyar doları aşan mirasıyla dünyanın en zengin insanlarından biri olan Musk, geçen sene Starlinkin aktüellenmiş ve Hizmet Şartlarında SpaceXin Marsta beynelmilel hukuku tanımayacağını ifade etmişti. Bu vaziyet dünya üzerinde büyük müzakerelere yol açmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir