Dünya Bu Yatırımı Konuşuyor! Yüzde 40 Bin Kar Sağladı


Öğrenci Anubhav Guha, Game Stopa  yatırım yaparak büyük bir servetin sahibi oldu. Anubhav Guha 500 dolar yatırım yaptığı Game Stop hisselerinden 200 bin doların üstünde bir getiri sağlayarak küçük çapta bir servetin sahibi oldu. ABD merkezli oyun şirketi Game Stop hisseleri birçok yatırımcıya büyük patalar kaybettirirken, aynı zamanda da birçok küçük yatırımcıya da büyük paralar kazandırdı. Mekanik mühendisliği okuyan 24 yaşındaki Anubhav Guha 8 Ocak tarihinde Wallstreet Best formunda gördüğü hisselerden satın aldı.

Anubhavın aldığı bu hisseler ay sonunda 203 bin dolara kadar çıktı. Arkadaşlarının da baskısıyla elindeki bu hisseleri satan Guha küçük çapta bir servete ulaştı. Bu denli küçük bir yatırımla büyük para kazanan Guha küçük yatırımcının da büyük paralar kazanabilineceğini borsaya gösterdi. 

500 Dolar İle Başladı 

Borsaya 1 sene önce başlayan Guha elinde bulunan 4 bin doların zamanla 2 bin dolarını  borsada kaybetti. 2 bin doları kalan Guha, Redditteki tartışmaları gördükten sonra 500 dolarını Game Stop hisselerine yatırdı. 500 doları gözden çıkartan Guha hisseleri alıp beklemeye başladı. Aldığı ayın sonunda hisseler yükselişe geçti. Arkadaşlarının da baskısına dayanamayan Guha hisselerini sattı ve 203 bin doların sahibi oldu. 

Zor Şartlarda Birikim 

Öğrenci hayatı yaşayan Guha zor  şartlarda birikim yaparak yatırım yaptığını belirtti. Makarna, pirinç ve tavuk ile beslenmek zorunda olan Guha, bu besin maddelerini azaltarak birikim yaptığını ve bu şekilde hisse aldığını dile getirdi. Guha borsadan kazandığı bu para ile okul hayatını sürdürüp, üniversiteyi bitirmek istediğini söyledi. Hayatını değiştiren bu olayın etkisinde olan Guha okul hayatını tamamlayarak iyi bir iş sahibi olmak istediğini sözlerine ekledi. 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir