Dolar ve Euro 17 Şubat’ta durgun seyredecek


Uzun bir süredir 6 liranın biraz aşağılarında seyreden dolar kuru, birkaç gündür 6,03 seviyelerinde dalgalanmaya devam ediyordu. 17 Şubat Pazartesi günüyle birlikte yeni haftaya başlayan kurlarda yukarı yönlü ufak bir yükseliş yaşandı ve dolar 6,05’den güne merhaba dedi.

Doların son zamanlarda bu seviyelerde baskılanmasının sebebi olarak Suriye’de yaşanan olaylar etken gösteriliyor. Geçtiğimiz hafta içinde dolar bir ara 6,0650 seviyelerine kadar hızlı bir çıkış yakalamış ve yeniden aşağı yönlü ivme kazanmıştı. 6 liranın biraz üzerindeki seyrine devam eden dolar bugün de 6,05 seviyelerindeki değerini korumaya devam ediyor. Euro’da ise son durum 6,56 liralık bir değer olarak ölçülüyor.

Amerika’da piyasalar bugün kapalı!

Türkiye’de dolar ve euro fiyatlarının bugün çok fazla yukarı ya da aşağı yönlü hareket etmemesini beklediklerini söyleyen uzmanlar, bunun en büyük sebebinin Amerika piyasasının kapalı olduğunu ifade ediyorlar. Bilindiği üzere Washington’un doğum günü olduğu için bugün Amerika’da piyasalar açılmıyor. Dünya piyasalarında ise koronavirüs salgını sebebiyle hakim olan durgunluk sürüyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir