Dolar 20 Aralık Sabahına Değer Kaybıyla Başladı


Son bir hafta içinde yukarı yönlü bir miktar kıpırdanma yaşayan dolar, haftanın son mesai gününde aşağı yönlü bir hareket izleyerek düşüş sinyalleri verdi.
    
Hafta başından itibaren özellikle Amerika’da yaşanan azil sürecinin de etkisiyle doların 4 gün peş peşe yükselişe geçtiği görülmüştü. Bu seriyi bugün sonlandırma eğilimi gösteren dolar dün 5.93’ten kapanmıştı. Bugün piyasaların açılmasıyla birlikte 5.91 seviyesine düşen doların gün içinde bir miktar daha değer kaybedeceği düşünülüyor.

Euro ve Sterlinde de Kayıplar Var

Dolardaki düşüşün binde bir seviyesinde olduğu görülürken, aynı düşüşün Euroda da yaşandığı ve 6.58 liradan işlem yapıldığı görülüyor. Sterlinde ise düşüş binde iki civarında ve 7.74’ten piyasada işlem görüyor.

Bugün Piyasalarda Bizleri Ne Bekliyor ?
    
Doların 5,93 seviyelerine çıkması durumunda 5,95 seviyesine hızlı bir çıkış yaşanabileceğini açıklayan uzmanlar, bugün İngiltere Merkez Bankası tarafından yapılacak olan faiz açıklamasının ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının Para Politikaları Kurulunun gerçekleştireceği toplantıda verilecek kararların takip edilmesi gerektiğini ifade etti. 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir