Doğu Perinçek ve Fatih Altaylı arasında sular durulmuyor!

Habertürk yazarı Fatih Altaylının “Mezara kadar değil pazara kadar” başlıklı köşe yazısında Perinçek hakkında sarf ettiği sözlerin ardından Perinçek cephesinden Altaylıya yanıt geldi.

Altaylı, Perinçekin canlı yayında dile getirdiği 15 Temmuz iddiasını ele alarak, Kuvvetli egosu yüzünden Perinçek “Mezara kadar” değil “Pazara kadar” ortaklıkların adamıdır.” dedi. 

Doğu Perinçek, 15 Temmuz gecesi, Emniyet Genel Müdürlüğünde emniyet müdürlerinin bir toplantı yaptığını ve bu toplantıdan çıkan kararın, “TSK darbe yapmıştır, polis askere karşı koymaz” olduğunu ve bunun da teşkilat içinde tüm personele gönderildiğini iddia etmişti. 

Habertürk yazarı Fatih Altaylı Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında yazdığı yazıda “Bir yandan PKK’ya fikri bir altyapı hazırlıyordu. Şimdi ise en sert PKK karşıtı.Kuvvetli egosu yüzünden Perinçek “Mezara kadar” değil “Pazara kadar” ortaklıkların adamıdır. Bu yüzden de ona kızamazsınız!” ifadelerini kullandı.

PERİNÇEK CEPHESİNDEN ALTAYLIYA YANIT

Vatan Partisi Merkez Basın Bürosundan yapılan açıklamada Altaylının ithamlarının gerçek dışı olduğu ifade edilerek “Bu ve benzeri suçlamalara, FETÖ’cü savcıların Ergenekon iddianamesinde de şahit olmuştuk. Bütün bu suçlamalar, Silivri duvarının yıkılmasıyla FETÖ’cülerin kumpası olarak tarihe geçti.” açıklamasında bulunuldu.

PKKya ilk şehitleri Vatan Partisinin verdiğinin savunulduğu açıklamada PKKnın ABD maşası olduğu belirtilerek Perinçekin PKKnın baş düşmanı olduğu ifade edildi.

“ABD GÜDÜMÜNDEKİ PSİKOLOJİK HAREKATA ALET OLMAK”

Yapılan açıklamada ayrıca şu ifadeler kullanıldı: 

“Sonuç olarak, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 1970’li yıllardan bu yana PKK’ya karşı kimsenin cesaret edemediği mücadeleyi vermektedir. ABD’nin, piyonları PKK’nın ve FETÖ’nün hedef tahtasına koyduğu Doğu Perinçek’i Fatih Altaylı’nın yaptığı gibi hedef almak bir tek şeyle açıklanabilir: “ABD güdümündeki psikolojik harekâta alet olmak”. Bu durumu Sayın Altaylı’ya yakıştırmadığımızı bildirmek isteriz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir