Devletin Sağladığı Hibe Destekleri Nelerdir? 82.000 TL Hibe Desteği Alma Şartları!

Vatandaşa bu hafta verilen en güzel haberlerden bir tanesi geri ödemesiz hibe desteği oldu. ilk kez ev alacaklara ve yeni evleneceklere 82 bin TLye varan geri ödemesiz destek haberi gündeme bomba gibi düştü. İşte hibe desteği ile ilgili son dakika haberler…

Devlet vatandaşa 82 bin TLye kadar geri ödemesiz destek veriyor ve hibe desteği vatandaşın tasarruf ve ev sahibi olabilmesi için yardım tutarı olarak iletiliyor. Devletten geri ödemesiz yapılacak bu destek 2020 yılı için ilk kez konut alacak vatandaşlara 82 bin TLye kadar sağlanacak. Devlet garantili ev hesabı açıldığı takdirde verilecek bu hibe desteğine dair detaylar haberimizde…

Devlet Garantili Ev Hesabı Açtırma

Vatandaşa katkı sağlamak amacıyla devlet tarafından ev hesabı açan bireylere birikim yaparak ev sahibi olmaları sağlanacak. Ev sahibi olmaları için ev hesabı açanlara yüzdelik hesap zamanlarına göre değişiklik göstermekle birlikte farklı oranlarda hibe desteği sağlanacak.

  • 36 ile 47 ay devlet garantili hesap açıp düzenli ödeme yapanlara yüzde 15 katkı payı ile 24.000 TL üzerinde destek sağlanacak.
  • 48 ile 59 ay devlet garantili ev hesabı açan vatandaşlara %18 katkı sağlanacak ve toplamda 26 bin 645 TL verilecek.
  • 60 ay ve üzerinde devlet garantili ev hesabı açanlara % 25 katkısı alınarak 28.548 TL destek verilecek.

Evlenecek olanlara ise ortak hesap açtıkları takdirde 57.000 TL hibe desteği verilecek.

Devlet Garantili Hibe Desteği İle Konut Almak İsteyenler Hangi Bankalara Başvuru Yapmalıdır?

Belirli bir zaman içinde para biriktirerek ev parası kampanyasından yararlanmak isteyenler için ilk şart banka şubesinde kimlik belgeli başvuru yapmaktır. Ev sahibi olmak için ev hesabı açtırmak isteyenler bankaya başvuruda bulunabilecek. Devlet garantili hibe sağlayan vatandaşlar ev hesabı açtırmak için banka şubelerine kimlikleri ile birlikte gidip hesap açma işlemini gerçekleştirip düzenli ödeme yapmalıdırlar.

Tek seferde yüksek bir tutar yerine aylık para birikimini teşvik edecek düzenli ödemeler bu desteği almanızı sağlayacaktır. Devlet tarafından geri ödemesiz olarak parayla ev hesabı açtıranlara en az 36 aylık birikim yapacaklarına taahhüt verdiklerinde hibe olanağı tanınır. Parayı yatırdığınız ay baz alınarak %5 artış sağlanır ve böylelikle gençler için para biriktirme yöntemi elde edilmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir