Cüneyt Özdemir Aytunç Erkin’i konuk ettiği yaynda isyan etti: “Ben Adalet Bakanı olsam…

Sözcü yazarı Aytunç Erkini Youtube programına konuk eden gazeteci Cüneyt Özdemir, Erkinin ifadeye çağrılmasıyla yaşadıklarını anlatmasının ardından “Yani ben mesela şu anda Adalet Bakanı olsam derim ki ne oluyor bir dakika ya derim” ifadelerini kullandı.

Erkin, yaşananların ardından gazeteci Cüneyt Özdemirin Youtube yayınına katıldı.

Erkin, Binali Yıldırımın Başbakan olduğu dönemde “İsimsiz ihbar mektubu dönemi bitmiştir” dediğini ifade ederek “Ne oldu, niye devam ediyor şu anda? Ayrıca ihbar gelebilir birileriyle ilgili ya. İhbar gelsin. Önemli olan şu, siz yazıya bakarsınız yazıda bir suç varsa değerlendirilir. Ayrıca benim suçum basın kanununa giriyor. Basın suçu.” dedi.

CÜNEYT ÖZDEMİR: “BEN ADALET BAKANI OLSAM NE OLUYOR BİR DAKİKA DERİM”

Erkinin açıklamalarının ardından konuşan gazeteci Cüneyt Özdemir ise Erkinin yaşadıklarının çok tanıdık olduğunu ifade ederek “Ben o yüzden sizi konuk etmek istedim. Benim tuhafıma giden şu. Bunu bir tek biz mi görüyoruz ya? Yani ben mesela şu anda Ak Partinin Adalet Bakanı olsam derim ki lan ne oluyor bir dakika ya derim. Biz bunlarla mücadele etmiyor muyduk derim” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Sözcü yazarı Aytunç Erkin dün İstanbul Anadolu Adliyesinde ifade verdi. Erkin, emekli Askeri Hakim Ahmet Zeki Üçok ile yaptığı söyleşiyi 20 Eylül 2019da “Yargıda halen 2221 hakim ve savcı ya FETÖcü ya da FETÖ destekçisi” başlığıyla köşesine taşımıştı.

O yazıya ilişkin yapılan şikayet üzerine Erkin hakkında, Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı “kamu görevlisine hakaret” suçundan soruşturma başlattı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir