Cumhurbaşkanlığı’ndan Yayınlanan Karara Göre Esnaf 3 Ay Boyunca Kredi Borcu Ödemeyecek!

Esnaflara büyük müjde geldi! Mart ayı itibariyle ülkemizde covid-19 sebebiyle etkilenen kesim için borç erteleme imkanı sağlandı ve ödenmesi gereken kredi borçları faizsiz veya faizli olarak ertelendi. Şimdi esnaflar yapacakları ödemeleri düşünürken yeniden esnaflara borç erteleme imkanı sağlanacak ve karar resmi gazetede yayımlandı. İşte bu karara dair son dakika haberler…

Zorlu anlarda devletten destek bekleyen esnaf için destek oluşturmaya çalışan devlet uygun faiz oranları ile kredi imkanları vermeye devam ediyor. Ayrıca işletmelerin ekonomik açıdan rahatlamasını sağlamak amacıyla da mart ayı itibarıyla kredi ertelemesi yoluna gidildi. Kredisi ertelenen esnaflar rahat bir nefes aldı ve 3 ay rahat bir dönem geçirdiler. Esnaflar için yeniden borç erteleme gündeme gelmişti ve bu karar resmi gazetede yayımlandı.

Esnaflar İçin 3 Ay Borç Erteleme Kararı

Koronavirüs döneminde işyeri kapanırken birçoğu da iş yapamıyor duruma geldi. Herhangi bir kazanç elde edemeyen esnaf bu zorlu günlerde kredi destek paketlerinden yararlandı ve devam eden kredileri içinde borç erteleme talebinde bulundular. Çeşitli kampanyalarla devlet esnafa ve yardıma muhtaç olana düşük faiz veya hibe desteği ile destek olmaya çalıştı. Resmi gazetede yayınlanan habere göre borçların 3 ay daha ertelenmesi gündeme geldi ve faiz eklenmeden yapılan ertelemeler ardından borçlar 3 ay sonra kaldığı yerden devam edecek. 30 Hazirandan önce alınan bu karar için gelen üç ayda da esnaflara rahat bir nefes alması sağlanacak.

Cumhurbaşkanlığından Karar Yayınlandı!

Gün itibarıyla ve resmi gazetede borç ertelenmesi ile ilişkili olarak karar yayımlandı. 30 Haziran öncesinde faizsiz bir şekilde yapılan ertelemenin 1 Temmuz ile 30 Eylül tarihleri arasında gelen dönem için 3 ay boyunca ertelenmesine karar verildi. Taksitler üzerinde herhangi bir değişiklik meydana gelmeyecek ve borçlar yeni bir düzenleme ile 30 Eylül tarihi itibari ile aynı şekilde devam edecek. Erteleme talep eden esnaf bu haktan yararlanabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir