Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 972 TL Sosyal Yardım Müjdesi! Kimler Bu Ödemeyi Alabilecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan 65 yaş ve üzeri olan vatandaşlar için müjdeyi verdi. Yapmış olduğu açıklamayla 65 yaş ve üzerinde olan sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara 972 TL maaş ödemesi yapılacağını söyledi ve bu açıklama gündeme düştü. 65 yaş üstü vatandaşlar almış oldukları müjde karşısında şaşkınlar. Peki, 65 yaş ve üstü maaş ödemeleri kimlere yapılacak. Konuya dair son dakika haberleri…

Cumhurbaşkanı Erdoğandan 65 yaş ve üzerinde bulunanlara aylık 972 TL maaş ödemesi yapılacağı duyuruldu. Vatandaşlar için sağlanan desteklerden biri olan bu destek pek çok sayıda vatandaş tarafından yakından araştırılıyor.

65 Yaş Ve Üzerindekilere 972 TL Maaş Müjdesi! 

Başkan Tayyip Erdoğan tarafından müjde verildi. Yapılan açıklama ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlara ve sosyal güvencesi olmayanlara destek sağlamak amacıyla maaş verileceği belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada kamuya ait Huzurevlerinde hayatını sürdüren 27.000 üzerindeki yaşlıya her türlü ihtimamı gösterdiklerini söyledi. Bunun dışında sosyal güvencesi olmayan 805 bin yaşlıya da aylık 972 TL yaşlılık maaşı ödemesi yapıldığını, en düşük emekli maaşının 1.500 liranın üstünde çıkarıldığını da ilave eden Erdoğan sağlık hizmetlerinde yaşlılara öncelik tanındığını belirtti.

“Evde bakım hizmetleri ve ihtiyacı olan yaşlılara her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecek ihtimamı gösteriyoruz.” şeklinde açıklamasını tamamladı.

972 TL Maaş Başvuru Şartları Neler?

Cumhurbaşkanı Erdoğanın yapmış olduğu açıklama sonrası 972 TLlik maaş ödemesi ile ilgili şartlar araştırmaya başladı. Merak içinde beklenen konu ve ilk koşullarla ilgili güvence şartı araştırılıyor. 65 yaş ve üzerinde olan vatandaşlara SSKlı veya Bağ-Kurlu olmaması halinde yani sosyal güvencesi olmaması durumunda bu ödeme yapılacak aynı zamanda ikinci önemli şart da yerine getirilmelidir. Yaşlı vatandaşların bu maaştan faydalanması için hane içinde kendinin ve eşinin toplam gelirinin asgari ücretin üçte birinden daha az olması şartı aranmaktadır. Böylece 972 TL yardım desteğinden yararlanılabilecektir.

Yaşlılık Maaşı Başvurusu Nereye Yapılır?Cumhurbaşkanı Erdoğanın 65 yaş ve üzeri yaşlılar için belirtmiş olduğu 972 TLlik maaş ödemesi pek çok vatandaş tarafından araştırılmaya başladı. Bir de başvuru işlemlerini nasıl ve nereye yapılacağı da araştırılan konular arasında vatandaşlar başvuru koşullarına uyum sağladıkları takdirde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvuru yapma fırsatı bulabilecek ya da ilçelerde bulunan Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek 972 TL maaştan yararlanabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir