Çiftçiler Tarım Kredisiyle Nefes Alacak! Başvuru Şartları ve Faiz Oranları!

Bankalardan pandemi döneminde çiftçilere yaşadıkları ekonomik sıkıntılar için özel kredi paketleri oluşturuldu. Kredi paketleri kapsamında 6 aylık ve yıllık olarak ödeme imkanları hazırlandı. Çiftçi bu krediden nasıl yararlanacağını araştırıyor. İşte çiftçiye verilecek kredi ile ilgili son dakika haberler…

Çiftçi Tarım Kredisi İçin Başvuru Şartları

Pandemi sürecinde çiftçiye destek vermek amacıyla kredi desteği oluşturuldu. Vatandaşa kredi desteği sağlayan bankaların bazı özel talepleri bulunuyor.

Bu talepler arasında başta;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Türkiye sınırları içinde ikamet etmek
  • Kredi notunun yüksek olması
  • Kredi çekmek için engel oluşturacak bir durumun bulunmaması
  • Tarımsal faaliyette bulunmak için gerekli çiftçi belgesine sahip olmak aranan şartlar arasında yer alıyor.

Kredi desteği için 5 bankadan yararlanabilirsiniz.Bu bankalar çiftçilere yılın belli dönemlerinde farklı kredi destek kampanyaları ile hizmet veriyorlar.

Ziraat Bankası

Tarım ve hayvancılık söz konusu olduğunda kredi desteğiyle çiftçilere en uygun kredi faizleri oluşturan Ziraat Bankası büyükbaş hayvan, küçükbaş hayvan ve kanatlı hayvan ile arı yetiştiriciliği gibi tarımsal faaliyetler için de kredi oluşturmaktadır. Bu kredi için gerekli sermayeyi sağlamak adına Ziraat Bankası ödeme kolaylığı da sağlıyor. Vade farkı ile kredi için faiz oranlarını değişik ve ideal oranlarda tutuyor.

Şekerbank

Türkiyede çiftçiler için özel 60 ay vade ile kredi imkanı uyguluyor. Çiftçilerin hayvancılık ve tarım faaliyetlerinde ihtiyaç duydukları sermayeyi karşılamaları alınan bu desteği sağlıyor. Ödemeleri aylık veya yıllık olmak üzere gerçekleştirme fırsatı sunuyor.

Denizbank

Çiftçiler için 36 ay vade imkanı oluşturmakta ve 50.000 TLye kadar acil nakit kredisi desteği vermektedir. Başvuruları şubeye gerek kalmaksızın SMS yoluyla alan banka şartlarına uygun olan çiftçiler için anında kredi onaylıyor ve taleplerinde ki tutarı hesaplarına aktarıyor.

Türkiye Ekonomi Bankası

Vatandaşa ve özellikle de çiftçilere acil nakit desteği oluşturmaktadır. Hasat zamanında yaşanacak madde problemlerin giderilmesi adına ve yeni tarımsal faaliyetlerin sermaye gereksinimi için 60 ay vade imkanı ile kredi desteği sağlıyor. Hayvancılık alanında yem masraflarını karşılamak adına bu kredi desteğinden yararlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir