Chrome Tarayıcısını Güncelleyenlere Kötü Sürpriz


Dünyanın en popüler web tarayıcı uygulaması olarak bilinen Google ürünü “Chrome” kullanıcılarına beklenmedik bir sürpriz yaptı.
    
Zaman zaman yaptığı güncellemelerle performans artışı sağlayan ve bünyesine yeni özellikler kazandıran Chrome uygulaması son yaptığı güncellemeyle birlikte kullanıcılarının bazı verilerini sildi. 79 numaralı versiyona tarayıcılarını güncelleyen kullanıcılar bir güvenlik açığının sebep olduğu sorunla karşılaştı ve daha önceden tarayıcıya tanıttıkları şifreler, geçmişe ait girilen site bilgileri ve otomatik doldurma alanları gibi bilgilerinin silindiğini fark etti. Kullanıcıları en çok etkileyen veri kaybı ise Google hesaplarıyla girilen oyun ve uygulamalara artık giriş yapılamaması oldu. Kısa sürede Google’a binlerce başvuru yapıldı ve sorun aktarıldı.
 

    
Google kendisine iletilen problemlerle ilgili bir inceleme yaptı ve verilerin silinmesinin yeni güncellemedeki güvenlik açığından kaynaklandığını saptadı. Yapılan açıklamada son güncellemenin internet tarayıcısının arka planındaki dosyaları tutan bölümdeki tüm dosyaları önce eksiksiz bir şekilde aktardığını, fakat güncelleme bittikten sonra tek seferde verileri sildiğini açıkladı. Kullanıcılarına son güncellemeye geçilmemesi tavsiyesinde bulunan Google, kısa sürede problemi çözmek için çalışma başlattığını duyurdu.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir