CHP’li Tuncay Özkan’dan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Sert Tepki! “Hep mi halkı suçlayacaksınız?”

Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın, Erdoğanın Giresun mitingine ilişkin soruya verdiği yanıta CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan tepki gösterdi. Özkan, Bu halkı suçlamaktan vazgeçin. Halkın sırtından inin artık dedi.

Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklamalarda bulundu.Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Koca, Yol TV muhabiri Özge Uyanıkın AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Giresunda gerçekleştirdiği mitinge dair sorulan soruya, Maske, mesafe ve temizlik konusuna Cumhurbaşkanı’mız çok dikkat ediyor ama yer yer bunun ihlal edildiğini görüyoruz. Bizim vatandaş olarak özellikle maskesiz sokağa çıkmamamız gerekiyor dedi. 

“HEP Mİ HALKI SUÇLAYACAKSINIZ”

Kocanın, sosyal mesafe ve koronavirüs kurallarına uyulmayan mitinge ilişkin verdiği cevaba, CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan sert tepki gösterdi.Sosyal medya üzerinden Kocaya tepki gösteren Özkan, şu ifadeleri kullandı:”Hep mi halkı suçlayacaksınız? Kral çıplak, kral çıplak, kral çıplak… Bal gibi biliyorsunuz ama Sarayın kibriyle baş edemiyorsunuz. Bu halkı suçlamaktan vazgeçin. Halkın sırtından inin artık.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir