Cep Telefonlarında Şarj Sorunu İçin Yapılması Gerekenler


Günümüz koşullarında hemen herkes akıllı telefon kullanmakta ve akıllı telefonların şarj problemi olduğu bilinmektedir. Akıllı telefonların şarjını uzun süre dayanmaması halinde bu süreyi uzatabilmek için dikkat edebileceğiniz bazı etkenler bulunuyor.

Gündelik yaşantımızda vazgeçilmez haline gelen teknolojik cihazların başında akıllı cep telefonları yer alıyor. Eski telefonlara kıyasla şarjlarının çok daha kısa süre içerisinde tükenmesi bu telefonların en önemli dezavantajı oluyor. Telefon şarjlarının bitmesi kişilerin zor durumda kalmasına neden olurken bu durumun asıl sebebi batarya yetersiz olmasından kaynaklanıyor.

DAHA UZUN SÜRE ŞARJ İÇİN NELER YAPILMALI?

Bataryaların yetersizliği şarj ömrünün kısalmasına neden oluyor ve uygulamalara dikkat edilerek cep telefonları şarjımı daha uzun süre dayanabilmesi mümkün oluyor. Telefon şarjını daha uzun süre dayanabilmesi için yapılması gereken 4 işlem bulunuyor.

Uzun süre kullanılmayacak telefon kapatılmalıdır. Gece yatmadan önce de kapatılan telefonlar sabah kalktığınızda açtığınız takdirde şarj ömrünün daha uzun süre olabileceği kesindir. Aynı zamanda ekran ışığının da düşürülmesi enerji tasarrufu sağlar.

Titreşim özelliğini kullanmamak, GPS ayarlarını kapatmak şarj süresinin daha uzun olmasını sağlar.
Telefonda ses ayarları ihtiyaç duyulan en düşük seviyede kullanılmalıdır. Cep telefonunda şarj tasarrufu sağlayan özelliğinin dışında bu özelliğin kapalı tutulması da önemli bir rol oynuyor.

Diğer bir etken ise şarjın uzun süre dayanması için Wi-Fi kullanımını kısaltmak olacaktır. İnternetin olmadığı durumlarda veya kullanmadığınız zamanlarda ayarını kapalı tutmak şart süresinin uzamasını sağlar.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir