Bursa’da arı iğnesi hastalara şifa oluyor


Genellikle arı iğnesi denilince akla iyi şeyler gelmese de, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi arı iğnelerinden şifa üretmeye başlayarak çok sayıda hastaya şifa olmaya başladı.

Özellikle bel ağrısı çekenler, romatizması olanlar ve bir takım nörolojik hastalıklara sahip olanlar için çok önemli faydaları bulunan arı iğnesi tedavisi şimdiden birçok hastayı iyileştirdi. Arı iğnesindeki zehirle yapılan bu tedavi ile birlikte dinmek bilmeyen ağrılara da son verilmeye başlandı.

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde arı iğnesi tedavisi yapılacak olan hastaların ilk olarak kanları alınıyor ve tahlile gönderiliyor. Kan sonuçları gelen hastaların tahlilleri incelenerek arı zehrine karşı vücudunda bir alerji olup olmadığı saptanıyor. Bu aşamada problem yaşanmaması durumunda deri testine geçiliyor. Bu testin de olumlu sonuçlanmasıyla tedavi süreci başlıyor. Önce düşük bir doz ile başlanan tedavi, daha sonra hastalığa göre değişen sıklıklarla sürüyor. 

Hastane bünyesinde görev yapan doktorlardan Dursun Ünal bu yöntemin çok eskilere dayanan bir yöntem olduğunu söyledi. Kendisinin aynı zamanda arıcılıkla da uğraştığını söyleyen Doktor Dursun Ünal, tamamlayıcı tıp olarak görülen bu yöntemle hastaların şifa bulduğunu ifade etti.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir