Bülent Arınç FETÖ konusunda şantaj mı yapıyor? Cumhurbaşkanına aba altından sopa mı gösteriyor?

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınçın Habertürk TVde katıldığı canlı yayın programında yaptığı değerlendirmeler, programda yorumcu olan gazeteci Metin Özkanın tepkisini çekti. Özkan, Arınç için “Tehdit mi ediyor şantaj mı yapıyor bilemiyorum” ifadelerini kullandı.

Arınç “15 Temmuzun siyasi ayağı araştırılmalı. FETÖ örgütü nasıl silah kullanacak bir noktaya geldi? İşin politik, toplumsal boyutu var. Bütün siyasetçiler bunlarla bir araya gelmişlerdir. 2011 seçimlerinden sonra FETÖ kendini belli etmeye çalıştı. Güleni ziyaret etmeye giden milletvekilleri var. Bunlara plaket verenler var. 15 Temmuzda KPSSde soru çalındığını öğrendik. 15 Temmuzdan önce kim konuştu? Kendilerini bu kadar gizleyenlere biz hüsnüzan göstererek güzel yüzlerine aldanmışsak buna ne denecekse denecek ama bilin ki; herkes bunun içerisinde bir kere kendini buldu” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Metin Özkan ise Bülent Arınçın FETÖ konusundaki açıklamalarına tepki göstererek “Bülent Arınç açıklamalarıyla aba altından sopa gösteriyor… Tehdit mi ediyor şantaj mı yapıyor bilemiyorum” diyerek dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir